Понад 10 мільйонів гривень хочуть виділити на програму енергоефективності в школах

Автор:     Опубліковано: 1 Березня 2017 о 19:00    95 переглядів

Понад десять мільйонів гривень з державної казни цьогоріч хочуть спрямувати на програму енергоефективності у школах області. Як зазначає Степан Барна, результати від таких заходів виправдали сподівання. Цієї зими на Тернопільщині майже 20% зекономили на витратах на енергоносії.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«В цьому році ми плануємо, щонайменше, 15 мільйонів гривень, від 10 до 15 мільйонів гривень спрямувати на енергоефективні заходи в школах області, це тільки за рахунок коштів державного бюджету».

Відчутне покращення, запевняє обласний очільник, відчули і опорні школи. Сьогодні їх на Тернопільщині 12. Адже із фінансуванням їм допомагають об’єднані територіальні громади.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Ці школи вже очевидно відчули зміни. В питаннях і придбання шкільних автобусів, і придбання комп’ютерних класів, і кабінетів фізики, хімії та покращення матеріально-технічної складової».

Однак, як підкреслюють в облдержадміністрації, щоб розвивати навчальні заклади, кошти можна отримувати не лише із державної казни.

ВІТАЛІЙ СІКІРИНСЬКИЙ, начальник управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу ТОДА:

«Є гроші не тільки у державному гаманці, а ще й закордону їх можна залучати. Кожен район підписав угоду між такими подібними областями, як наша, закордоном. Це Польща, Литва. Ці програми працюють. Наприклад, у Борщівському районі є школа І-ІІІ ст., яка на сьогоднішній день реалізовує проект по самоврядуванні, типу, у плані економічного розвитку. Приклади є, але зараз їх потрібно вивчати, на якій вони стадії».

Віталій Сікіринський запевняє, зараз існує чимало транскордонних проектів. А процес налагодження такої міжнародної співпраці не є складним.

ВІТАЛІЙ СІКІРИНСЬКИЙ, начальник управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу ТОДА:

«В нас розроблена дорожня карта по залученню міжнародної технічної допомоги. В кожному районі, районній адміністрації, є група управління проектами, вона зараз активізовується. І у кожній школі може бути така сама створена група управління проектами. Це можуть бути вчителі, учні зі знанням англійської мови, це можуть бути громадські організації, які хочуть долучитися до цієї роботи».

 

залишіть коментар