Роботодавці, які замість трудових укладають цивільно-правові договори – платитимуть штраф

Автор:     Опубліковано: 9 Березня 2017 о 19:00    83 переглядів

Збільшення розміру мінімальної заробітної плати, а також посилення, як відповідальності, так і додаткового контролю за роботодавцями, призвели до того, що в останніх, постає питання – чи можна платити нижче встановленого мінімуму? Норма про необхідність платити не менше 3 тисячі 200 гривень не застосовується для угод цивільно-правового характеру. Позаяк законодавство про працю поширюється тільки на осіб, які уклали трудовий договір. Тому, розповідають податківці, працедавці нерідко цим зловживають.

ВОЛОДИМИР БІЛИЙ, в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області:

«Давайте будемо укладати всі цивільно-правові договори і тим самим будемо уникати мінімального розміру заробітної плати, ряду інших обтяжуючих для роботодавця, тих самих гарантій перед працівником. Хочу наголосити на тому, що цивільно-правовий 100% не панацея. Є маса випадків, коли він не допустимий і не можливий. Неправильна кваліфікація відносин між роботодавцем і працівником матиме негативні наслідки».

Вже з середини березня місцевих підприємців почнуть перевіряти на предмет дотримання ними трудового законодавства у відносинах із найманими працівниками. Якщо під час перевірки, чи то інспекцією з праці, чи органами фіскальної служби, виявлять неправильну кваліфікацію відносин, договір визнають удаваним. А роботодавець зазнає фінансових втрат.

ВОЛОДИМИР БІЛИЙ, в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області:

«Що це буде в кінцевому випадку для роботодавця? Для працівника, як такого, наслідків фінансових не буде. Але роботодавець нестиме. У першу чергу – це донарахування не нарахованого невиплаченого ЄСВ, нарахування податку на доходи фізичних осіб і також військового збору. Також притягнення до адміністративної  відповідальності. Поновлення гарантій того найманого працівника, тому що він претендуватиме і на стягнення додаткової заробітної плати».

Володимир Білий підкреслює, мета і характер цих договорів абсолютно відрізняються.

ВОЛОДИМИР БІЛИЙ, в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області:

«Трудовий договір укладається з метою організації процесу праці, кінцевим результатом не можуть бути конкретні роботи, кінцевий продукт – за трудовим договором. Тобто, за трудовим договором людина виконує посадові обов’язки. В цей же час, з цивільно-правовим договором, він укладається на виконання певного виду робіт. Тобто, там, наприклад, вкласти 10 метрів бруківки. Чи виготовити якусь одну річ».

За цивільно-правовим роботодавець платить за виконання робіт і надання конкретних послуг, які передбачені в укладеній угоді.

 ВОЛОДИМИР БІЛИЙ, в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області:

«За цивільно-правовим договором працівник не працівник, а особа, яка надає послуги або роботи. Вона не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку. І це, що прописується у цивільно-правовому договорі, що він повинен виконувати роботи з 9-ї до 18-ї, це є перша ознака трудового договору. Тому що правила внутрішнього трудового розпорядку на підрядчика – це є не що інше, як підрядчик – не поширюються. Поширюється виключно при роботі за трудовим договором».

У фіскальній службі області закликають роботодавців виважено підходити до кваліфікації договорів і не порушувати норм трудового законодавства.

  • про що глаголить шановний Білий, нехай шановний як бувший юрист гол.управління прокоментує чому фіскали нехтують умовами договора оренди землі ,коли в договорі оренди відсутній пункт про розрахунок з власниками землі в натуральній формі ,а фіскали заставляють орендаря застосовувати підвищ.коефіцієнт при розрахунку зерном, адже ж основним документом є договір оренди

залишіть коментар