У Тернополі вшанували першого бургомістра-українця

Автор:     Опубліковано: 20 Березня 2017 о 18:53    637 переглядів

У нашому місті вшанували пам’ять доктора права, громадського і культурного діяча, першого українця-бургомістра Тернополя Володимира Лучаківського. 19 березня, в 179-у річницю від його народження, небайдужі зібралися біля могили на Микулинецькому кладовищі, де разом помолилися та поклали квіти. Заслуги Володимира Лучаківського перед Тернополем, стверджують, неабиякі. Гробівець, до слова, нещодавно реставрували коштом благодійників.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Приємно визнавати, що в той час, коли українська громада була не сама багаточисельна, коли Тернопіль був багатонаціональний, саме його, українця, першого етнічного українця, вибрали бургомістром міста. Саме за нього з’явилися в Тернополі водогін, каналізація, освітлення. Приємно, що всі національності, які проживали в Тернополі, всі визнавали його найкращим міським головою за всі часи історії міста. Він був не тільки добрим господарником, але й був і драматургом, поетом, людиною, яка займалася культурним, мистецьким життям». 

ОКСАНА ЛЕХІЦЬКА, історик, бібліотекар бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля»:

«Його культурна робота і просвітницька була надзвичайно потужною. Очолювавши громадські організації, такі як «Просвіта» в Тернополі, «Руська бесіда», часом не маючи можливості, щоби наші просвітяни працювали в місті, маючи своє приміщення, власне, його адвокатська контора ставала прихистком для національно свідомих громадян міста. Його збір етнографії, його твори, які він збирав, записував в цих громадян під час того, як він давав юридичні консультації, пізніше видасться збіркою «Причинок етнографії галицького Поділля». Високу оцінку дасть йому сам Іван Франко і, власне, видасть частину його творів».        

Нагадаємо, у Тернополі на «Дружбі» є вулиця Володимира Лучаківського, а кожного року кращим тернополянам вручають премію його імені.

залишіть коментар