У Тернополі вшанували великого Кобзаря

Автор:     Опубліковано: 9 Березня 2017 о 19:20    163 переглядів

9-го березня Україна святкує День народження великого Кобзаря, пророка, патріота, символа нескореності духу – Тараса Григоровича Шевченка. З нагоди цього дня вшанували пам’ять батька української нації і у Тернополі.

Поет, художник, письменник, національний герой і символ України  – Тарас Григорович Шевченко жив і творив для української нації зовсім не багато, однак залишив після себе чималий творчий спадок. Сьогодні виповнилось 203 роки з Дня народження Кобзаря, з нагоди цього дня у Тернополі біля пам’ятника видатному українцю відбулись урочистості.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«В ці дні ми згадуємо Тараса Григоровича Шевченка як людину, яка зробила найбільше для ідентифікації українців у світі, використовуючи для цього рідну українську мову, культуру і духовність. В ці дні ми згадуємо Шевченка як пророка української нації, як одного з перших державотворців України, який говорив якою має бути справедлива українська держава. Своя правда Тараса Шевченка – це приклад нам, яким має бути справжнє, відповідальне громадянське суспільство. В ці дні ми повинні пам’ятати заповіти Тараса Шевченка, ми повинні пам’ятати, що ми українці є сильною і могутньою нацією і можемо дуже багато досягати, але тільки тоді, коли ми разом і дуже багато втрачаємо тоді, коли ми сваримося».

МИХАЙЛО ГОЛОВКО, народний депутат України (ВО «Свобода»)

«Він став батьком нації, він став пророком нації, тим світилом, тим генієм, який дав надію і який пробудив весь сплячий український народ. Він жив в час найтемнішої доби і в той час Бог посилає нам людину з надпотужною силою, потужною енергією і великим інтелектом, який зумів в таких для себе складних життєвих умовах  прорости немов промінчик серед асфальту до променів світла, дотягнутися і дати нації настанови, свою працю, свій «Кобзар».

До Дня народження Тараса Шевченка у світі стартував міжнародний флешмоб «Global Shevchenko». Його мета – вшанувати пам’ять великого Кобзаря, показавши пам’ятники встановлені по всьому світу. Учасники робили фото та селфі біля монументів, присвячених великому українцю.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«В Україні більше 1000, більше 1200 пам’ятників Шевченку, в світі, більше, як 1300. Дуже важливо, щоб Шевченко залишався не лише пам’ятником, щоб ті слова, які він закладав, цей дух були у кожному з нас. Пам’ятаємо Шевченка, не тільки, як людину, котрий творив історію України. Пам’ятаємо Шевченка, як  людину, котра робила все, для того, щоб подолати і супостата, і зробити Україну – українською, а українця – громадянином».

А о 16 годині, у різних куточках світу  біля пам’ятників Тарасу Шевченку одночасно зачитували вірш «В казематі» («Мені однаково, чи буду…»). Тернопіль не став виключенням, і старші, і діти разом цитували слова Кобзаря:

«Молися сину за вкраїну …за Вкраїну

 Його замучили колись. —

Мені однаково, чи буде

Той син молитися, чи ні…

Та не однаково мені,

Що Україну злії люди

Присплять, лукаві, і в огні

Її, окраденую, збудять…

Ох, не однаково мені…»

 

 

 

залишіть коментар