В «Тернопільміськтеплокомуненерго» працюють над модернізацією

Автор:     Опубліковано: 1 Березня 2017 о 18:55    41 переглядів

Системи централізованого теплопостачання та постачання гарячої води в Тернополі потребують оновлення. Модернізація та диверсифікація – це ті напрямки, в яких зараз працюють представники міської влади та  КП «Тернопільміськтеплокомуненерго».

ВДАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Диверсифікація – це означає те, що ми повинні максимально відмовлятися від споживання газу і ми повинні розуміти, що природній газ все одно, в більшості своїй, має російське походження. Навіть, якщо він іде по реверсу з країн західної Європи – це газ російський. Тільки за іншими логістичними схемами. Питання №2 – це було зменшення споживання на рівні кінцевого споживача, зменшення споживання теплової енергії. Але зменшення – це енергоефективність. Тобто, не просто споживати менше – споживати стільки, скільки потрібно».

Саме з цією метою в комунальних закладах почали встановлювати індивідуальні теплові пункти.

ВДАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Даною програмою передбачено, окрім диверсифікації, окрім зменшення споживання рівня кінцевих споживачів передбачено встановлення ІТП і встановлення приладів обліку в всіх будівлях міста Тернополя. Абсолютно в всіх. В всіх житлових об’єктах, в всіх багатоповерхових будинках».

Аби реалізувати заплановане, необхідні чималі кошти. Наразі загальних кредитних, грантових договорів під гарантію держави та міської ради взяли  на суму 1 мільярд 150 мільйонів гривень.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Серед них біля 150 мільйонів це є кошти грантового фінансування, які ми вже освоюємо. І це пов’язано з встановленням технічних засобів і організації на підприємстві спеціальних заходів, які би дозволили нашому підприємству перебудуватися від того, що воно любить тільки свої потреби, орієнтується на потреби виробництва, на то, що воно буде в основному орієнтуватися на потреби наших споживачів».

Змінити планують і систему транспортування теплопостачання та гарячої води. Хочуть це зробити за 2, максимум 3 роки, шляхом переходу на 2-трубну систему з 4-трубної.

ВДАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«А ми, враховуючи специфіку міста Тернополя, пропонуємо і плануємо робити підготовку гарячої води на будівлі. Відповідно, гаряча вода буде готуватися на так званих ІТП, через окремі теплообмінники і ми відмовимся від бойлерних. Відповідно, не буде цієї проблеми, що треба гарячу воду чекати, поки вона дійде. Хто вранці встав, той чекає, поки вона дійде від бойлерної до його квартири. Окрім того, під час опалювального сезону гаряча вода може бути в наших споживачів цілодобово».

Необхідні і котельні на альтернативному паливі, запевняє Андрій Чумак, адже з першого квітня завершується перехідний період щодо введення в повній мірі Закону про ринок природного газу і тоді його вартість не підпадатиме під регулювання.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Можливо, в березні будуть змінені якісь законодавчі регуляторні акти, які змінять цю ситуацію, а на сьогодні багато підприємств енергопостачання мають в повній мірі здійснити наступний план. Наша стратегія – це не тільки «Теплоенерго», а в цілому Асоціації теплопостачання, полягає в тому, щоб впроваджувати всі можливі заходи, які дозволяють ті недоліки згладити, які має система централізованого теплопостачання».

Щодо того чи шкідливіші котельні на альтернативному паливі від звичайних, то в «Тернопільміськтеплокомуненерго» заспокоюють, вони працюють лише з відповідними дозволами.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Ми вибрали технологію, яка дозволяє на одному котельному агрегаті без перебудови, переналаштування спалюючого пристрою на 2-3 альтернативних види палива. На кожен з них ми будем проходити процедуру вимірювання викидів і отримувати дозвіл на викиди. В нас абсолютно така сама система зі спалюванням газу. Ми кожен рік або кожних 4 роки, в залежності від величини джерела, проходим процедуру вимірювань і отримання дозволів на викиди по природному газу».

 

 

залишіть коментар