На сесії Тернопільської міськради розглянули більше 150 питань

Автор:     Опубліковано: 3 Вересня 2021 о 13:16    431 переглядів

Понад 150 питань розглянули у п’ятницю, 3 вересня, на сесії Тернопільської міської ради.

Першим депутати підтримали звернення Всеукраїнського товариства “Лемківщина”. В ньому представники етносу просили підтримки міськради у визнанні терміном “депортація” примусового переселення українців з території Польщі, яке відбувалося з 1944 по 1951 роки. Обранці одноголосно підтримали звернення. Остаточне ж рішення має прийняти Верховна рада. Там вже зареєстровано відповідний законопроєкт. Своєю підтримкою місцеві органи влади хочуть звернути увагу нардепів на важливість цієї проблеми.

Окрім того, тернопільські обранці підпримали проєкт-рішення про запровадження програми “Християнська етика” у 1-9 класах шкіл громади. Цей факультатив раніше вже викладали школярам міста, та тоді дисципліну фінансували з держбюджету. Тепер ж на всеукраїнському рівні програму закрили, тому фінансувати її вирішили за кошти місцевого бюджету. В управлінні освіти і науки наголосили, “Християнська етика” не буде обов’язковим предметом навчальної програми.

На сесії депутати голосували і за зміни до бюджету. Йдеться про додаткові кошти на ремонт об’їзної дороги, гроші для інсулінозалежних жителів громади та дітей-сирІт. Також відтепер працівникам муніципальної інспекції дозволено використовувати автоматизовану систему обліку порушників правил паркування.

За словами міського голови Сергія Надала, завдяки новій системі фіксуватимуть факт порушення, яке одразу буде вноситися в єдиний реєстр. Автоматично роздруковуватиметься протокол про штраф. У такий спосіб буде усунено людський фактор, адже порушення потраплятиме в єдину базу по Україні, а туди неможливо будь-які зміни внести.

Додамо, на сесії також депутати дали згоду на отримання понад 6 мільйонів євро, які підуть на термомодернізацію закладів освіти громади.

залишіть коментар