Обласні епідеміологи, зазначають, зросту захворюваності вже кілька років у нас немає. На сьогодні держбюджет щорічно виділяє від півтора до двох мільйонів гривень на потреби хворих. Цих коштів вистачає аби стовідсотково забезпечити медикаментами носіїв ВІЛ/СНІДу.
ВОЛОДИМИР НОСКО , головний лікар обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом
«Цього року в нас знаходиться 397 чоловік на антиретровірусній терапії, які отримують її щоденно, безперервно і по життєво».
Водночас фахівці наголошують, попри те, що лікувати є чим – сотні хворих бояться перевіритись, або свідомо відмовляються лікуватись, коли невтішний діагноз вже поставлено.
СНХ: ТАМАРА БУРТНЯК – завідуюча епідеміологічним відділенням обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом
«Майже 250 людей ходить між нами, по тим чи іншим причинам вони не прийшли на лікування, десь виїхали, чи відбувають покарання в місцях і не отримали результат( перебивка) Це велика проблема, бо люди ходять і не знають, що у них СНІД».
Щороку першого грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Серед глобальних проблем, що піднімають у цей день – некоректне ставлення до хворих та нерозуміння, що сьогодні наявність ВІЛ – не смертний вирок.
ЛЮДМИЛА АНДРІЇВ, директор Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом у області
« Завдяки терапії, сьогодні такі люди можуть жити, працювати, народжувати дітей і вести повноцінний здоровий спосіб життя».
Безкоштовно пройти експрес-тест, що дає попередні результати на наявність ВІЛ, кожен матиме можливість у неділю, першого грудня, на Театральному майдані.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.