Як у ДАІ хочуть покращити безпеку руху

Автор:     Опубліковано: 15 листопадаа 2013 о 17:29    286 переглядів

В середньому 12 смертей за добу реєструють в Україні через дорожньо-транспортні пригоди. І це при тому, що за статистикою, кількість аварій стабілізувалася. Загалом у європейських країнах в ДТП гине стільки людей, що ця цифра б’є показники всіх можливих ризиків. Через це до 10-ліття Дня безпеки дорожнього руху вирішили  провести  з 11 по 17 листопада якнайбільше заходів, лиш би і водії, і пішоходи дотримувалися правил. Державтоінспекція ініціювала такі акції, як: «Пішохід», «Безпечна швидкість», «П’яний водій – злочинець» і «Здай кров – врятуй життя». Інспектори здадуть кров для людей, які постраждали у ДТП.

Володимир Погрібний, начальник відділу АТІ та РЕР УДАІ в Тернопільській області:

«У Тернопільській області за 10 місяців основними видами дорожньо-транспортних пригод були зіткнення, перекидання і наїзди на пішоходів. Причини залишаються стабільними, вони є незмінними: перше – це перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил маневрування, виїзд на смугу зустрічного руху, ну і є ще непоодинокі випадки це керування в нетверезому стані».

Через таку ситуацію на українських дорогах роз’яснювати правила дорожнього руху почали навіть в Укртрансінспекції, хоч це у її прямі обов’язки і не входить. Вона займається транспортом, який здійснює перевезення на основі отриманих ліцензій, серед яких – пасажирські.  У своїй сфері вони теж проаналізували причини ДТП.

Ігор Табака, заступник начальника Укртрансінспекції в Тернопільській області:

 «Якщо проаналізувати причини ДТП, то 98% всіх ДТП сталося по причині порушення правил дорожнього руху і тільки 2% ДТП по причині технічної несправності транспортних засобів. Тобто, основна маса дорожньо-транспортних пригод відбувається через низьку культуру або виконавську дисципліну водіїв».

Щоб достукатися до свідомості людей, в Державтоінспекції також вирішили звернутися за допомогою до громадських організацій та священиків. ДАІ попросило отців після закінчення літургій згадати загиблих у ДТП і закликати прихожан дотримуватися правил дорожнього руху.

залишіть коментар