Найбільше хворих на ВІЛ/СНІД – у самому Тернополі

Автор:     Опубліковано: 29 листопадаа 2013 о 21:27    751 переглядів

Обласні епідеміологи, зазначають, зросту захворюваності вже кілька років у нас немає. На сьогодні держбюджет щорічно виділяє від півтора до двох мільйонів гривень на потреби хворих. Цих коштів вистачає аби стовідсотково забезпечити медикаментами носіїв ВІЛ/СНІДу.

 ВОЛОДИМИР НОСКО , головний лікар обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом

«Цього року в нас знаходиться 397 чоловік  на антиретровірусній терапії, які отримують її  щоденно, безперервно і по життєво».

Водночас фахівці наголошують, попри те, що лікувати є чим – сотні хворих бояться перевіритись, або свідомо відмовляються лікуватись, коли невтішний діагноз вже поставлено.

СНХ: ТАМАРА БУРТНЯК – завідуюча епідеміологічним відділенням обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом

«Майже 250 людей ходить між нами, по тим чи іншим причинам вони не прийшли на лікування, десь виїхали, чи відбувають покарання в місцях і не отримали результат( перебивка) Це велика проблема, бо люди ходять і не знають, що у них СНІД».

Щороку першого грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Серед глобальних проблем, що піднімають у цей день  – некоректне ставлення до хворих та нерозуміння, що сьогодні наявність ВІЛ – не смертний вирок.

ЛЮДМИЛА АНДРІЇВ, директор Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом у області

« Завдяки терапії, сьогодні такі люди можуть жити, працювати, народжувати дітей і вести повноцінний здоровий спосіб життя».

Безкоштовно пройти експрес-тест, що дає попередні результати на наявність ВІЛ, кожен матиме можливість у неділю, першого грудня, на Театральному майдані.

 

 

залишіть коментар