Сьогодні розпочався Різдвяний піст

Автор:     Опубліковано: 28 листопадаа 2013 о 19:19    500 переглядів

Священнослужителі переконані: до Різдва потрібно належно підготуватися. Піст, стверджують духівники, – це не стільки відмова від певної їжі, а, насамперед, духовне очищення людини.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Знаємо, що цей піст – це є форма такої, як кажуть, радості. Це є наші українські колядки, в яких ми прославляємо Ісуса Христа, дякуємо за те, що Він прийшов і став поміж нами. І в цьому пості я би хотів, щоби, дійсно, кожна людина постаралася зрозуміти важливість духовного життя, важливість Христа, який приходить, важливість Бога, який любить і щось робить для нас».

Під час посту священики закликають утриматись від весіль та гучних забав, а також – привести до ладу власні думки. Важливими, за словами отця Олега Харишина, є молитва, милостиня та покаяння.

Тернополяни, яких зустріла знімальна група телеканалу ІНТБ, запевняють: посту – дотримуються.

«Очиститися трішки душевно… Задуматися над тим, що ми робимо».

«Я ходжу до церкви щодня. На службу Божу. Приймаю причастя, відповідно, дотримуюся».

«Господь нас сотворив на світ, Господь дав нам, як то кажуть, розум, знання і всьо. І дав нам пору, коли маєм гуляти, коли мають замуж йти, женитися, коли мають їсти таке всьо жирне, що тойво… А коли піст – то тре постити. Ісус Христос за нас муки терпів!».

Сьогодні, каже отець Олег Харишин, згадуємо і святого апостола Филипа. Сам же піст також називають Пилипівкою. Триватиме він протягом 40 днів, аж до самого Різдва.

залишіть коментар