Тернопільські студенти розклали намети на Театральному майдані

Автор:     Опубліковано: 26 листопадаа 2013 о 11:22    716 переглядів

Тернопільські студенти розпочали страйк. У понеділок молоді люди, не зважаючи на дощ і сніг, почали розкладати намети на Театральному майдані. У них вони мають намір чекати рішення саміту у Вільнюсі, який пройде 28-29 листопада цього року.

ЛЮБОМИР ШИМКІВ, молодіжний міський голова Тернополя:

«Ми хочемо підірвати все студентське середовище і зробити тут наметове містечко на цілий тиждень часу. Ми зараз підтягуєм великі штабні намети, будем робити кухню, дрова, бочки. Ставим для того, щоб тут можна було перебувати  цілодобово, ми розписуємо чергування».

За словами Любомира Шимківа, чергуватимуть на площі і медики. Студенти ж, попри холод, налаштовані рішуче. Кажуть, за ідею стоятимуть до останнього:

«Доки стане сил»

«Раз живемо… В ЄС треба ввійти»

«Ми громадяни України, ми знаємо, чого хочемо, і вже настав час діяти»

«Звичайно, будуть ліпші умови, безвізова система»

Микола Бігус як жити у таких спартанських умовах знає з власного досвіду. Пластун з кількарічним досвідом, один з активістів Помаранчевої революції, сьогодні допомагає студентам зігрітись, приготувати собі поїсти та облаштувати спальні місця. Допомогти закликає і решту тернополян.

МИКОЛА БІГУС, активіст Євро майдану:

 « Потрібно дрова, нормальні намети, бо ці вітром зносить, треба організувати чай і якийсь перекус, треба навіть теплі речі, щоб люди могли тут ночувати».

Підтримує тернопільську молодь міська та обласна ради. Тут обіцяють сприяння в усьому, аби мітингувати було якомога комфортніше.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

« Є повна підтримка гільдії рестораторів, і працівників, які займаються громадським харчуванням, всі вони безкоштовно будуть надавати і вбиральні, і ними розроблений графік постачання чаю, харчування, для тих, хто знаходиться на майдані».

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

« Ми ж всі виступаєм за одне – за європейський вибір і, звичайно, проти того, куди нас тягнуть,  на таможний, чи то тайожний союз».

До слова, заради страйку студенти пропускають пари.  Ще вранці їм пообіцяли: утисків з боку ректорів через це не буде, відроблятимуть «енки» по завершенню протестів. Проте вже за кілька годин  студентам повідомили: підтримувати їх передумали.

ЛЮБОМИР ШИМКІВ, молодіжний міський голова Тернополя:

«Ректори нам пообіцяли, що вони не будуть відраховувати студентів з пар… Тобто, студенти, якщо вони хочуть, вони можуть прийти».

ДМИТРО АНДРІЇШИН, активіст Євромайдану:

 «Ніякого як ми хочем організувати студентський страйк не відбувається, медуніверситет ставить «нб», а за кажне відпрацювання 100 грн., так само політехнічний – сказали: ми вас підтримуєм – але після пар».

Тернопільська молодь планує протестувати не лише у нашому місті. Наразі складають список охочих стати волонтерами у Києві. Зголошуватись закликають усіх тернополян.

АННА КИРИЛЮК, волонтер:

 «Їм не вистачає людей, не вистачає кількості, не вистачає наметів, одягу, вони просять допомагати чим тільки можна».

залишіть коментар