У Тернопільському замку оселилася княгиня Ольга

Автор:     Опубліковано: 28 листопадаа 2013 о 19:16    429 переглядів

Виставку дерев’яних скульптур Івана Мердака відкрили в Тернопільському замку. Її приурочили до 80-ліття з дня народження  митця. До експозиції увійшло 28 робіт, серед яких такі твори, як: «Голодомор», «Лемкиня», «Мавка», «Княгиня Ольга».

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Я думаю, що кожен з тернополян, який відвідає замок і цю виставку він для себе отримає певний позитив, тому що навіть ходиш поміж тих робіт і відчуваєш яка від них йде енергетика і позитив».

Іван Мердак народився 26 листопада 1933 року в селі Райське у Польщі, це Східна Лемківщина. Після переселення родина Мердаків оселилась у Королівці на Тернопільщині. Скульптор до дерева ставився надзвичайно ніжно, можливо, тому його роботи випромінюють  стільки тепла. Про кожен твір Івана Мердака сьогодні можна говорити лише з пафосом. Адже всі вони шедеври, каже  голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» та близький товариш скульптора Олександр Венгринович.

ОЛЕКСАНДР ВЕНГРИНОВИЧ, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина»:

«Він жив з тою природою. Його майстерня була в такому садочку і він був наче притягнутий до цієї землі, до цієї природи. Те, що я назвав його твори – це дійсно шедеври і ми Івана Мердака відносимо до ряду видатних постатей вихідців з Лемківщини».

Планувалося, що виставка діятиме лише три дні. Але її вирішили  продовжити. Побачити експозицію можна у будні з 9 до 16.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!