13 тисяч хвойних дерев зрубають на Тернопільщині до нового року

Автор:     Опубліковано: 26 Грудня 2013 о 19:00    319 переглядів

Хоч попит на хвою, у передноворічний період в нашому регіоні з кожним роком зменшується, ялинки та сосни продовжують рубати. Вічнозелені деревця, вирощені на Тернопільщині, продають і в інші регіони. Деталі знає Тарас Бурак.

Цього року, в обласному лісгоспі, планують зрізати на продаж щонайменше 13 тисяч вічнозелених дерев. Приблизно стільки ж було зрубано і в 2012. Кількість хвойних для реалізації визначають не просто так, каже заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства.

ІГОР ГУМЕНЮК, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства:

 «Ялинки на продаж ми вирубуємо тільки тоді коли маємо або конкретного споживача, тобто якщо ми реалізуємо – це машина, партія – на машину конкретно. Або вирубуємо щоденно в міру їх продажів. Тобто ми плануємо реалізувати певну кількість ялинок. На даний час ми реалізували майже 8 тис. штук ».

Продавець новорічних дерев припускає чому люди з кожним роком все менше купують ялинки. До речі, середня вартість хвойних – 70 гривень. Ціна залежить від висоти та породи дерева.

ЮРІЙ, продавець ялинок:

 «Дорожча ялинка, люди не мають стільки грошей і менші торги. Ну, хто хоче купити живу той купляє. Багато хто штучні бере».

У нашій області більше сорока пунктів продажу хвойних. В Тернополі їх реалізовують майже на кожному із мікрорайонів міста. Продають як дерева, що виростили в нашому регіоні, так і поза його межами. Кожне з них має спеціальний чіп з дев’ятизначним числом, в якому закладена вся інформація про ялинку чи сосну.

ІГОР ГУМЕНЮК, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства:

«Основна маса новорічних дерев – це сосна звичайна, була заготовлена в північних районах області і вона пішла за межі області. Це Дніпропетровськ, Київ, Херсон, Миколаїв, в такі області ».

Якщо ж всі хвойні продати не вдасться, каже Ігор Гуменюк, їх утилізують. Проте, до такого методу у нашій області за останні роки не вдавалися. Адже нереалізовані дерева безкоштовно віддавали у комунальні заклади.

залишіть коментар