Миколай не забув про тернопільських дітей

Автор:     Опубліковано: 19 Грудня 2013 о 19:19    532 переглядів

Цими днями на фабриці Святого Миколая у Тернополі кипить робота.  Помічники Чудотворця поспішають з подарунками до малечі. Перші дитячі мрії уже здійснилися.

Акцію «Миколай про тебе не забуде» проводить молодіжна комісія Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української Греко-Католицької церкви. Вона спрямована на те, щоб принести радість свята і подарунки дітям до 14 років із малозабезпечених, багатодітних сімей, сиротам, які мають опікунів, людям з особливими потребами. У списках помічників  Миколая – близько 1000 тернопільських дітей.

НАЗАРІЙ БІЛЯК, координатор акції «Миколай про тебе не забуде»:

«Кожного року збираємо достатньо подарунків і цього року, не обмежено. Лише засоби особистої гігієни ми закуповували за гроші, які також збирали в рамках акції. Ми продавали пряники, випікали їх у трьох пекарнях Тернополя, потім пакували на фабриці, в цеху пакування пряників. Це відбувалося тут кожної суботи, три тижні перед святом Миколая. За весь період підготовки ми продали більше як 10 тис. пряників».

Цьогоріч готувати подарунки Святому допомагали близько трьохсот волонтерів. Двісті з них пішли в гості до малечі. Перед  тим, як рушати в дорогу, їм проводяли вишкіл. Помічників навчають, що головне не подарунок, а увага і спілкування з дитиною. Спробував себе у ролі волонтера й міський голова Тернополя Сергій Надал. Він доукомплектував презенти розмальовками та фломастерами, як і всі пройшов навчання та вирушив у дорогу.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми дякуємо Святому Миколаю, за те, що завдяки йому, руками дорослих сьогодні отримають подарунки і ті, хто їх не можуть отримати і всі інші, будь-хто, хто ці подарунки отримає».

Четвертий рік поспіль приїжджає у Тернопіль з Хмельницького, щоб стати помічником Святого Миколая, інвалід першої групи Любов Кукевич. Це її спосіб допомогти тим, кому пощастило менше.

ЛЮБОВ КУКЕВИЧ, помічник Святого Миколая:

«Мені хочеться таким дітям допомогти, тому що я виросла сиротою і я знаю, як це є тяжко, навіть писала листа до Миколая, щоб він так зробив аби з мамами нічого не траплялося, тому що діти лишаються сиротами, хоча в них є родина».

Акцію «Миколай про тебе не забуде» започаткували у Львові тринадцять років тому. В Тернополі її провели вдев’яте.

залишіть коментар