Проблеми євромайданівців із законом вирішуватимуть тернопільські депутати

Автор:     Опубліковано: 13 Грудня 2013 о 17:20    332 переглядів

Зважаючи на останні події в Україні, коли кількість потерпілих і затриманих правоохоронцями громадян на євро майданах, дедалі збільшується, у Тернополі вирішили стати на захист прав потерпілих. Спеціальна комісія, до якої входить 5 депутатів міської ради, допомагатиме всім, хто потрапив під тиск міліції чи керівництва і потребує підтримки.

МИХАЙЛО ОКАРИНСЬКИЙ, заступник голови комісії щодо фактів порушення громадських свобод:

«Оскільки вже почала зявлятися інформація у соціальних мережах, в Інтернет-виданнях про те, що почалися переслідування учасників євромайданів. Зокрема про те, що студентів починають викликати на допити, про те що починаються погрози з боку окремих викладачів, деканів. Ми будемо вивчати всі факти, всі найменші факти, коли або студенти, або будь-які громадяни чи жителі Тернополя відчуватимуть на себе тиск за те, що взяли участь у мирних зібраннях, так званих Євромайданах, які цими днями відбулися по всій Україні ».

Як зазначає Михайло Окаринський, кожен з членів комісії чергуватиме один день у тиждень. Вже навіть склали графік. Звертатися до цих депутатів потрібно особисто, зателефонувавши за номерами, що зазначені на сайті міськради.

МИХАЙЛО ОКАРИНСЬКИЙ, заступник голови комісії щодо фактів порушення громадських свобод:

 «Вже є декілька студентів. Активістів Євромайдану викликали повістками міліція для дачі свідчень, в якості свідків, по тих подіях які відбувалися в Тернополі протягом останніх днів. Ми відстежуємо повністю ці факти. Тобто хто викликав, коли викликав, в які годині. Повністю моніторимо участь студентів у цих допитах».

Стежити за долею того чи іншого громадянина будуть до вирішення проблеми, каже Михайло Окаринський. Він додає, наразі невідомо, скільки часу діятиме комісія. Адже передбачити сценарій розвитку подій Євромайдану, на жаль, неможливо.  Також заступник голови комісії каже, що правовим захистом осіб депутати займатися не будуть. У їхній компетенції тільки збір інформації.

МИХАЙЛО ОКАРИНСЬКИЙ, заступник голови комісії щодо фактів порушення громадських свобод:

 «Ми як депутатська комісія можемо здійснювати тільки моніторинг. Тобто ми фіксуємо такі і такі люди отримали повістки такого-то числа вони були на допитах. Якого числа це все відбулося і так далі. Дальше напрацювавши всю цю інформацію ми будемо дальше звітувати сесії і будемо реагувати відповідним чином щоб не дай Боже ці факти мали якийсь розвиток».

За словами Михайла Окаринського, до комісії увійшли депутати різних фракцій і на добровільних засадах, які зголосилися працювати цілодобово.

залишіть коментар