Школярів навчають, як жити в умовах Євромайдану

Автор:     Опубліковано: 2 Грудня 2013 о 11:27    254 переглядів

Парти порожні, бо  підручників з цієї теми іще не написали. Але  учні й так знають предмет на відмінно. Ця історія пишеться у них на очах. В  тернопільських школах учням провели урок Євромайдану.

ЗОРЯНА ГРАБОВСЬКА, класний керівник 9-А класу Тернопільської української гімназії:

«Сьогодні перший урок відбувається про Євромайдан, Євромайдан в Україні, Євромайдан в Тернополі, про значення Євромайданів, про вибір молоді, зокрема, вибір наших дітей, як потрібно себе поводити під час майдану, щоб не було жодних провокацій, щоб діти мирно, гарно і активно висловлювали свою позицію».

Вони аналізують події не гірше за дорослих, ведуть дискусію та слухають одне одного не перебиваючи. З коридору лунають перші звуки гімну України і учні одночасно підводяться. Майже усі підспівують, а далі продовжують обговорення. Тиждень тому вони ходили на Тернопільський майдан, малювали плакати, купували прапори та вигукували гасла, бо хочуть для себе кращого майбутнього. А у суботу прокинулись і від побаченого пішли мурашки по тілу.

ОЛЬГА МЕТОФОР, учениця 9-А класу  Тернопільської української гімназії:

«Чесно в мене були сльози, бо я була шокована з того, яка в нас тепер влада і взагалі вони присягали народу України, а не Президенту. Вони мали нас захищати, а не йти проти нас».

Діти переконані: цього разу влада переборщила і народ боротиметься до кінця. А ще у свої 14-ть не розуміють, чому «Беркут» пішов на беззбройних чоловіків, жінок та дітей. Та щиро моляться, щоб міліція таки була з народом.

ОЛЬГА МЕТОФОР, учениця 9-А класу  Тернопільської української гімназії:

«Повага все таки є через те, що не всіх з них такі, як були тоді на відео, і я більш ніж впевнена, що їх просто змусили це робити, що це не через власну волю».

У цьому класі батьки багатьох уже у Києві, а ті хто в столицю поїхати не може долучається до страйку на тернопільському майдані. Тому, переважно не проти, щоб власну позицію демонстрували й діти. А школярі вже знають, що страйк мирний і головне тут – не провокувати і не вестися на провокації.

 

залишіть коментар