Тернополяни повезуть вертеп на схід України

Автор:     Опубліковано: 30 Грудня 2013 о 19:26    450 переглядів

Вертеп на схід України ці молоді люди повезуть вже вдруге. Вперше з різдвяним дійством вони вирушили на початку цього року. Організатори кажуть: якщо у нас люди, здебільшого, знають, що таке вертеп і що саме він символізує, то у східних регіонах – не завжди. Тому показати там наші традиції хотіли давно, і виїхали при першій можливості.

МАРІЧКА ЧЕМЕРИС, член Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:

«Тільки прозвучала пропозиція «Їдемо», всі зразу – «Їдемо». Нас було 15 людей,ми вперше поїхали туди з вертепом в Амвросіївський район, село Многопілля, де живе сестра в скиті. Вона нас там дуже радо прийняла».   

Крім самого села, каже Марічка Чемерис, їздили районом і виступали у школах. Тернополянин Володимир Греля на Донеччину з вертепом поїде вже вдруге. Розповідає: люди там хороші, і, всупереч стереотипам, на гостей реагували здебільшого позитивно.

ВОЛОДИМИР ГРЕЛЯ, учасник дійства:

«Цей міф, який нам навіюють політики, про недружність бандерівців і східняків-шахтарів – це є нереальністю. Ми є всі українці, ми всі об’єднуємося заради спільної мети».

Цього разу «обновляни» знову поїдуть в те ж саме село. Розповідають: до їх приїзду там вже готують своєрідний парад вертепів. У дорогу тернополяни вирушать 4 січня, і пробудуть на Сході майже тиждень.

 

залишіть коментар