Чи можна купити зброю для самозахисту на барикадах?

Автор:     Опубліковано: 28 Січня 2014 о 19:39    397 переглядів

 

  Крихке затишшя. Останніх кілька днів на барикадах припинились активні бойові дії, проте обидві сторони досі в повній готовності. А з Тернополя і надалі щодня виїжджають сотні молодих хлопців та чоловіків, аби допомогти столичним революціонерам. Що з собою брати, аби захиститись в разі відновлення сутичок, дивіться далі.

Ростислав – майданівець зі стажем. Був з початку заворушень на Грушевського. Кілька днів вдома і назад на барикади. Сьогодні ввечері їде до Києва.  Розповідає нам, як вдягатись та що купити для захисту.

СНХ: РОСТИСЛАВ, знає, як себе захистити

«Куртку бажано якусь балонову, щоб вона була м’якою і можна було багато чого під себе вдягнути взуття теплим, бажано з високим підбором, тобто протектором, підходять найкраще берци, бо вони захищають стопи і не так швидко промерзають, каски, вот є інформація, що каски погані і хороші, вот пластмасові погані, металеві хороші,  але я би сказав що краще мати хоч якусь каску, ніж зовсім без захисту, мати хоча би марлеву пов»язку, змочену в оцет, максимум це дійсно распіратори чи будь-який спеціалізований захист»

Додає, бажано мати і наколінники, бо часто б»ють по ногах. Усі ці засоби у вільному доступі, їх можна купити чи в спортивних чи в мисливських магазинах.

У такій же доступності за законом є і певна зброя. Продавець нам розказує, що вартує такий самозахист від чотирьох сотень гривень та не потребує спеціальних дозволів, бо небезпеки для життя нападника не несе.

СНХ: ВІТАЛІЙ ГЕВКО, продавець-консультант зброї

«До розряду зброї на які не потрібні дозвола відносяться – пневматична. Використовується газовий балончик та стальні кульки. Вбити неможливо, а от покалічити можна. І зброя під патрони Флобера. Це можуть бути револьвери і пістолети. Люба людина, яка досягла 18-річного віку може їх придбати. Ще можуть бути газові балончики : Терен «1» та «4»».

Натомість є категорія професій, де самозахист особливо важливий. За останні дні, статистика каже, на майдані силовики покалічили майже сотню журналістів.  Таким людям, якщо є відповідний документ можна купити і зброю серйознішу.

СНХ: ВІТАЛІЙ ГЕВКО, продавець-консультант зброї

«Є зброя 9 та 45 калібру. Ця зброя йде як зупиняюча»

Проте, нагадаємо, за новим законом  навіть велосипедний шолом чи медичну пов’язку ,  можуть приписати, як маскувальний засіб, що тепер є злочином. А це штраф та навіть арешт. Тому їхати зі зброєю, нехай навіть для самозахисту наполегливо не радимо.

 

залишіть коментар