Потепління у Тернополі слід чекати на початку лютого

Автор:     Опубліковано: 29 Січня 2014 о 19:41    298 переглядів

Пан Віталій на лікарняному ліжку вже третій день. В лікарню чоловік потрапив з обмороженими руками. Розповідає: до такого пошкодження призвело довготривале перебування на холоді у мокрих рукавицях.

ВІТАЛІЙ, потерпілий:

«Намочив руку був. Дуже холодно було. Аж вдома відчув, що вже пальці затерпли. Я розтирав, але вже нічого не помагало».

Віталію пощастило. Адже, за словами медиків, обмороження у нього було поверхневе. Крім того, чоловік вчасно звернувся за допомогою. Відтак, кажуть у лікарні, на одужання потрібно буде близько 2-ох тижнів. Натомість, глибокі обмороження можуть призвести навіть до втрати уражених частин тіла.

ЯРОСЛАВ ГОЛОВАТИЙ, заввідділенням опікової травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги:

«Поверхневі – вони будуть  гіперемовані, вони будуть червоного кольору. І вже при більш глибшому будуть наступати міхурі. Міхурі можуть бути як із сирозним таким вмістом, світлим, і можуть бути також із геморагічним, таким, як кров’янистий. Це вже повинно насторожувати, що це вже воно схильне до того, що є глибокі ураження».   

Відтак, при перших ознаках обморожень, зазначає Ярослав Головатий, найдоцільніше одразу звернутися за медичною допомогою. Варто остерігатися також і загального переохолодження. До речі, як повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій, від початку року на Тернопільщині холод вже забрав кілька життів.

ОЛЕНА ВОРОБЕЦЬ, начальник медичної служби УДСНС в Тернопільській області:

«З початку року в області  загинули від переохолодження чотири особи і травмовано 11 осіб. Тому необхідно пам’ятати, що в холодну погоду потрібно себе берегти від цього стану».

До слова, в наступні кілька днів тернополянам варто утеплитися – адже синоптики прогнозують зниження температури: до мінус 13-18 градусів вночі та до 8-13 – вдень.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру:

«Очікується невеликий сніг, подекуди – ожеледь, на дорогах ожеледиця і снігові замети. Південно-східний поривчастий вітер, місцями – до 15-20 метрів за секунду, хуртовини».

Така погода, кажуть метеорологи,  зберігатиметься в області до кінця місяця. І лише на початку лютого наступить потепління.

залишіть коментар