Сьогодні вшановують пам’ять вбитих студентів під Крутами

Автор:     Опубліковано: 29 Січня 2014 о 19:25    412 переглядів

 

Триста проти чотирьох тисяч. Сьогодні вшановують пам’ять відважних студентів, що загинули у нерівному бою під Крутами. Юнаків, після десятиріч замовчувань у вітчизняній історії лише у 2006-му визнали героями.

5 годин на морозі відстоювали свободу, хоч і розуміли, що сили далеко не рівні. На одного підлітка – десятеро військових. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів від Києва. Студенти захищали підступи до столиці.  У перебігу військових дій, бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Десятиріччями історія цього протистояння або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Лише згодом, у 2006 році на місці бою встановлено пам’ятник. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

“Завжди ми це сприймали як історичний факт, від якого нас відділяли сотні років, але вже здавалось 21 століття, а в цивілізованому Києві є нові героїчні жертви, по суті це крути 2014, це та ціна яку платить український народ за свою гідність і свободу”.

Від себе ж додамо, свідомість молодих – здатна на справжній героїзм. Віримо, покоління мужніх не перевелось і сьогодні.

залишіть коментар