Тернополяни готуються до Водохреща

Автор:     Опубліковано: 17 Січня 2014 о 19:24    520 переглядів

18 січня християни відзначатимуть другий Святий вечір, або, як його ще називають, «Голодну кутю». Традиційно, хоч і не обов’язково, готують 12 страв. Головним елементом столу, кажуть священнослужителі, повинна бути кутя. Разом з тим, наголошують: у цей день потрібно дотримуватися суворого посту.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Не дозволено вживати м’ясні і молочні страви. Тобто, ну, звичайно, в нашому народі допускається, тобто, згідно різних традицій менш аскетично, допускається вживання риби, але, в жодному випадку, цю рибу не можна обжарювати в яйці, наприклад. Вона має бути або оселедець, або на олії приготовлена».

Тернополяни, яких зустріла наша знімальна група, розповіли, як відзначатимуть другий Святвечір.

МАРІЯ:

«Вся родина збирається, всі мої діти, внуки приходять. Молимось всі, вечеряєм, потім обов’язково щедрівки, ще й колядки повторюєм. Це в нас дуже давня традиція. Я так від батьків, так завше мій батько просив мене, щоб продовжити в своєму роді це».

БОГДАН:

«Колядуєм, дружина готовить 12 страв. Збирається вся сімя, в колі сімї… Співаєм. Якщо відправа йде, то ми з дружиною, в нас так заведено, що ми йдем на вечірню».  

ОЛЬГА:

«Ну, ми вдома з рідними спілкуємось, сідаєм за вечерю, готуєм вечерю».

А 19 січня віруючі відзначатимуть Богоявлення, або ж Водохреща. За словами священнослужителів, це одне з найбільших християнських свят, яке по значимості прирівнюється до Великодня.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Христос був хрещений святим Іваном Хрестителем. І в цей момент сталося… чому, кажемо, празник називається Богоявління? Тому що, власне, в цей момент сталося обявлення Боже. Обявлення пресвятої Тройці. В цьому празнику через те, що Христос своїм божеством ввійшов в матеріальний той світ, тобто Йорданську воду, відтак, увесь світ. Тому що знаємо, що увесь світ, фактично, містить в собі цю воду. Відповідно, коли Бог входить, ця благодать передається, і передається на всяке створіння».

В цей день, як і 18 січня, розповідає отець Олег Харишин, традиційно освячують воду. Важливо, щоб кожна людина її собі набрала: як для окроплення свого помешкання, так і для особистого вживання.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Дуже є, може, знаєте, традиція така в людей, що вони дуже часто цю воду закрутять собі в банці, і стоїть цілий рік та вода, і на другий рік залишається нечіпана. Отже, ця вода дається людині для чого? В випадках якихось проблем, чи, може, якоїсь хвороби, чи сумніву, чи якоїсь проблеми, чи, дійсно, ми можем духовно чутися нестабільними, чи відчуваєм, що щось нам є прикро на душі, смуток або яка інша проблема – цю воду треба пити».

Також важливо, кажуть священнослужителі, взяти участь в Божественній літургії, покаятися і прийняти причастя. Адже свята даються людям, насамперед, для духовного очищення.       

 

залишіть коментар