Тернополяни взяли штурмом облдержадміністрацію

Автор:     Опубліковано: 27 Січня 2014 о 12:29    217 переглядів

Під стінами «Білого дому» тернополяни зібралися після віче близько 17:30. Активісти пояснили: хочуть потрапити всередину, оскільки там має пройти прийом громадян депутатами облради. Однак на шляху мітингувальників встали правоохоронці. Відтак, спершу люди закликали міліцію не перешкоджати їхньому доступу до приміщення, а також – перейти на сторону народу.

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, голова Штабу національного спротиву:

«Це велика ганьба. Це є позор. Хлопці, ви не змиєте того позору ніколи. Ви не служите народу, ви давали клятву народу, оцьому народу, який тут стоїть. Ви служите банді».

Згодом до людей вишли голова обласної ради Василь Хомінець та депутат Роман Навроцький, і повідомили, що всередині будівлі знаходяться спецпризначенці.

РОМАН НАВРОЦЬКИЙ, депутат Тернопільської облради:

«Декілька депутатів обласної ради разом з головою, ми стояли в холі. Нам перешкоджають заходити і виходити в обласну раду. Вони перевищують свої службові повноваження. Зараз ми перевірили, що на другому поверсі розміщений якийсь спецпідрозділ, в касках, в масках. Хлопці обладнані, а також такий спецпідрозділ знаходиться в Хоптяна в кабінеті. Вони бояться гніву громади. Але гнів громади тільки наростає. Вони провокують конфлікт, який може погано закінчитися. Ми закликаємо правоохоронні органи надати нам можливість зробити прийом громадян, наданий нам законом».

Протистояння активістів та міліції тривало близько півтори години. Попри заклики вести себе мирно, обурені люди таки прорвалися всередину. Мітингувальники розмістилися на кількох поверхах будівлі, в тому числі, і під кабінетом Валентина Хоптяна.

ВІКТОР МАРТИНЮК, член Штабу національного спротиву:

«Ми прийшли до голови адміністрації, до Валентина Антоновича. В робочий час. Ми хочем запитати в нього його відношення до того стану справ, який відбувається в країні. До тих вбивств, які є сьогодні в Києві. Чому мирних протестувальників, крім того, що катують, травмують, тепер вже і вбивають. Як йому працюється під цією владою».  

Нікого з працівників облдержадміністрації на місці не знайшлося. Однак мітингувальникам нарешті вдалося зустрітися з начальником обласної міліції Віктором Саком. Тому активісти намагалися дізнатися все, що їх цікавить.

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, голова Штабу національного спротиву:

«Пане Сак, ви розумієте, що вбивають наших дітей. Вбивають наших братів.

ВІКТОР САК, начальник УМВС в Тернопільській області:

«Міліція не вбиває. Ще раз заявляю».

На питання стосовно відправки спецпідрозділів з Тернополя у Київ головний міліціонер області відповів, що це інформація для службового користування, відтак, розголошувати її він не має права. Також Віктор Сак запевнив, що міліція, яка знаходиться в приміщенні адміністрації, забезпечуватиме охорону порядку. А мирні люди не постраждають.

ВІКТОР САК, начальник УМВС в Тернопільській області:

«Ніхто нікого. Міліція нікого пальцем не трогала і не троне. Але, якщо не будуть вчинятися злочинні дії. Якщо будуть стріляти, будуть бити – ми зобов’язані вмішуватись, зобов’язані».

Після цього під вигуки «Ганьба!» Віктор Сак покинув будівлю. А мітингувальники висловили готовність чекати голову облдержадміністрації стільки, скільки буде треба. Одна з основних вимог – звільнення Валентина Хоптяна із займаної посади.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!