У Тернополі обурені заявою влади про можливість припинення діяльності УГКЦ

Автор:     Опубліковано: 14 Січня 2014 о 19:08    208 переглядів

Звістка про те, що Українську греко-католицьку церкву попередили про можливе припинення діяльності через участь священиків у Євромайдані у Києві сколихнула громадськість, зокрема і тернопільську. Більше – у наступному сюжеті.

Представники «Зарваницької ініціативи» вже обговорили дане питання і вважають: таким чином влада вирішила попередити духовність, щоб отці не проявляли активності на Євромайдані.  Але це місцеві активісти вважають неприпустимим. Оскільки церква має бути там, де є її вірні.

СТЕПАН БАРНА, представник «Зарваницької ініціативи»:

 «Що не зміг зробити ані Сталін, ані Хрущов, ані Брежнєв, хоче сьогодні зробити чомусь Янукович. Якщо він хоче це зробити, то він прекрасно знає, чим закінчили ці діячі».

Степан Барна каже, вимагатимуть від Міністерства культури та Кабміну, пояснити дані дії. А також, при потребі, винесуть на розгляд це питання на найближчому засіданні сесії обласної ради. Обговорити його можуть і депутати міської ради.

Нагадаємо,  13-го січня глава УГКЦ Святослав Шевчук оприлюднив  адресований йому лист від першого заступника Міністра  культури Тимофія Кохана. В ньому йшлося про те, що представники УГКЦ, порушуючи вимоги законодавства України про свободу совісті та релігійні організації, ведуть релігійну діяльність на Майдані Незалежності Києва впродовж грудня 2013 та на початку 2014 року. А це «може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення [її] діяльності».

На що Блаженніший відповів: їхня Церква завжди була вірною і такою залишиться у майбутньому, незважаючи на будь-які погрози.

залишіть коментар