У Тернополі зросли тарифи на водопостачання та водовідведення

Автор:     Опубліковано: 14 Січня 2014 о 21:59    233 переглядів

З початку цього року послуги водопостачання та водовідведення підприємствам і бюджетним установам Тернополя обходяться дорожче. Підняти тарифи, пояснюють у комунальному підприємстві «Тернопільводоканал», довелося через збитковість попередніх. За словами директора установи Володимира Кузьми, кілька разів вони зверталися з пропозиціями і розрахунками у Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Однак довести тарифи до економічно обґрунтованого рівня не вдавалося.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Станом на кінець 2013 року, ми захистили собівартість на певному рівні. В нашому випадку, якщо ми говоримо про водопостачання і водовідведення, комплексну послугу, собівартість в нас на рівні 7 гривень 37 копійок з ПДВ.».

Відтак, для бюджетників послуги подорожчали на 93 копійки, для інших установ – на 39. А от для населення, яке наразі є основним споживачем послуг, тарифи залишаться ті ж, що і раніше.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«В принципі, така ситуація в державі, в першу чергу тут грає роль не економіка, а політика,  що тарифи не планують для населення переглядати. Шукають різні варіанти. Зокрема, в 2013 році це був спосіб компенсовувати оцю різницю між економічно обґрунтованими тарифами і тими, які в нас діють, збитковими, цю різницю компенсовували з державного бюджету. Частково вона нам, в дійсності, була компенсована, ми змогли закрити значну частину боргів по електроенергії, частково закрили борги з податкових своїх зобов’язань».

Нові тарифи, зазначає Володимир Кузьма, не передбачають великі прибутки для самого «Тернопільводоканалу». За словами посадовця, попри те, що нові ціни за воду вже не збиткові, вони, все ж, не матимуть рентабельності.

залишіть коментар