З кожним роком до тернопільської шопки-рекордсменки приходить все більше людей

Автор:     Опубліковано: 21 Січня 2014 о 19:23    696 переглядів

Понад 20 метрів у висоту та близько 30 в ширину – таких розмірів сягає цьогоріч шопка, яка наразі вважається найбільшою в Україні. А розміщена рекордсменка у Тернополі, в церкві святого апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого.

о. ЮСТИНІАН ГОРОДЕЧНИЙ, настоятель монастиря Чину Братів Менших (францисканців):

«Як вона колись була маленькою такою, що не кидалася в очі, то сьогодні вона є такою великою. В міру того, як посувалися літа, так само і зростала ця шопка».

У монастирі францисканців розповідають: шопку тут ставлять вже близько 20 років, щоразу додаючи нові елементи. Зазнала змін різдвяна композиція і цього року. Зокрема, додали чотири нові фігури францисканських святих: Антонія Падевського, Франциска, Клари та отця Піо. Змінилося і розташування Святого Сімейства. Особливістю шопки є чимало рухомих елементів, наприклад, каруселі, кораблі, ангели. Як і раніше, поселили тут і живих птахів та тваринок. Отець Юстиніан зауважує: з кожним роком подивитися на різдвяну шопку приходить все більше людей.

о. ЮСТИНІАН ГОРОДЕЧНИЙ, настоятель монастиря Чину Братів Менших (францисканців):

«Ми навіть так думаємо про те, щоб називати то місце таким зимовим паломництвом, паломницьким центром. Тому що люди сюди приїжджають не тільки з Тернополя чи з Тернопільщини, але приїжджають також і з інших областей, з інших міст України і дивуються тому диву, яке тут, в церкві, знаходиться».

До церкви люди приходять самі, приводять дітей, фотографуються біля різдвяної композиції. Тернополянка Галина прийшла до цієї шопки вперше. Свого захоплення жінка не приховує. 

ГАЛИНА:

«Кажуть, що вона найбільша в Україні, ця шопка. І дуже гарно, є на що подивитися,є куда дітей привести, є самому куда подивитися. Дуже приємно, що ця церква зробила таку шопку. Заради людей, заради дітей. Все, як живе виглядає, що ялинки живі. Дуже все гарно».

До слова, встановлювали шопку самі францисканці. Загалом над нею трудилося близько 15 осіб. Стоятиме вертеп до свята Стрітення, яке відзначатимуть 15 лютого.

залишіть коментар