Законних підстав для введення надзвичайного стану в Україні – немає

Автор:     Опубліковано: 29 Січня 2014 о 19:41    214 переглядів

Без телебачення, телефону та Інтернету. Вдома після дев’ятої вечора. Без мітингів та протестів. Не виїжджаючи за місто та постійно показуючи документи, аби дістатись хоча б на роботу – такі наслідки можливого введення надзвичайного стану. Розмови про це ведуться практично від початку мітингів у столиці та посилились зогляду на останні події. Юридичних підстав для такого сценарію – немає, кажуть політологи.

Чиновник зі стажем та експерт у питаннях політики  Віктор Литвинчук пояснює, надзвичайний стан передбачений Конституцією, проте аби його ввести потрібно щоб ситуація в країні підпадала бодай під один з семи прописаних пунктів. Наразі юридично підстав для такого розпорядження немає.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК член ГО «Третя Українська Республіка»

«Разом з тим, що передумов не існує, і ми зараз обговорюєм гіпотетичні речі, абсолютно віртуальні, але насправді, де-факто надзвичайний стан у країні вже введено, більше того доволі давно, бо як можна назвати те, що чиниться з боку влади, «Беркуту», ті вбивства, пограбування людей, роздягання, наруга, катування».

Натомість розмови про можливе введення країни в такий режим, після кількаденного затишшя, сьогодні знову відновились. Поки говорять лише про столицю, але тернопільські революціонери наголошують,  чули та вже підготувались і до надзвичайного стану в місті.

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, голова місцевого стайккомітету

«Організовано ми підвезли туди продуктів, медичне забезпечення і  інше, ми готові до цього, будуть підвезені електростанції, медикаменти, ми готові до того, що буде введено надзвичайний стан».

Самі ж тернополяни кажуть – найбільшою бідою стане обмеженість інформації. Адже одна з умов подібного режиму – повне відключення Інтернету, телебачення, радіо та навіть мобільного зв’язку.

п. МИХАЙЛО, тернополянин

«Ви знаєте, саме перше вас закриють, ЗМІ, щоб не розмовляли з людьми, щоб не доносили правду кожного дня».

Нагадаємо, за чинним законодавством, надзвичайний стан може бути оголошено виключно за указом президента, який підтримає верховна рада. В такому режимі країна може жити місяць, а окремі міста до шістдесяти днів.

залишіть коментар