Тернополянам варто поберегти голови. Щойно потепліло, а на дахах будинків вже утворилися бурульки. І якщо деякі з них можуть тільки злегка травмувати, то інші несуть серйозну небезпеку здоров’ю, і навіть – життю. Подекуди нависають і снігові брили. Найбільш небезпечні місця – обгороджені. Тернополяни, яких зустріла наша знімальна група, кажуть: таке сусідство їм не до вподоби.
«Люди ж ходять. А як на голову впаде? То взагалі мають збивати ті брили, щоб їх там не було. Це буде правильніше».
«Страшно. Бачили, якщо ви замітили, я дивився, чи там вони є, чи їх нема».
«Я більше дивлюся під ноги в такій ситуації, а не наверх. Але, взагалі-то, страшнувато, бо багато таких випадків, що, дійсно, небезпечно для здоров’я і для життя навіть».
В управлінні житлово-комунального господарства міськради запевняють: ситуацію тримають під контролем. За очищення дахів, ринв, водовідводів відповідають власники та балансоутримувачі споруд. Вони повинні стежити, щоб снігу на дахах не накопичувалося більше 30-50 сантиметрів – залежно від того, якою є покрівля будинку. Адже, якщо не буде нагромадження снігу – не буде і бурульок. Вони ж повинні і збивати лід.
ГАННА МУЦА, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради:
«В основному, підприємства, які обслуговують житловий фонд, вони попереджені і знають, як це робити, щоб не створювалися бурульки. А інші підприємства, які ведуть самостійно господарюючу якусь діяльність, там, чи лікарні, чи садочки, чи школи, в них відповідні є свої працівники, які повинні так само стежити за не утворенням бурульок».
Ми ж, у свою чергу, радимо тернополянам не нехтувати власною безпекою і дивитися не лише під ноги, а й вгору – щоби впевнитись у відсутності загрози своєму життю.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.