Неналежне прибирання снігу загрожує штрафами

Автор:     Опубліковано: 6 Лютого 2014 о 20:00    789 переглядів

Прибирати сніг та лід на закріплених за ними територіях, зобов’язані не лише балансоутримувачі житлового фонду, а й підприємці, розповідають в управлінні муніципальної поліції Тернопільської міськради.

ОЛЕКСАНДРА КУХТА, юрисконсульт управління муніципальної поліції міськради:

«Розділ 4 і 5 правил благоустрою передбачає, що всі, без винятку, суб’єкти господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність на території міста Тернополя, обслуговуючі організації, а також і балансоутримувачі зобов’язані вчасно і належним чином утримувати прилеглі, закріплені та при будинкові території».

І якщо останні зобов’язані прибирати закріплені за ними ділянки двічі на добу: зранку та вдень, то приватні підприємці очищають свої території по мірі необхідності. Однак, наголошує Олександра Кухта, вони теж повинні бути належним чином прибрані. Рейди, запевняють в управлінні муніципальної поліції, проводять щодня. Порушникам спочатку дають попередження. Якщо територію і надалі не прибирають, мунціпали оформляють протоколи – за порушення правил благоустрою.

СЕРГІЙ ВОЛКОВ, начальник управління муніципальної поліції міськради:

«На даний момент в цьому році складено 24 адміністративних протоколи, які направлено для розгляду по місцю проживання порушників. Дану роботу  ми проводим по узгодженню з управлінням житлово-комунального господарства міської ради».

Порушникам, розповідають в муніципальній поліції, загрожують штрафи. До слова, покарати можуть і громадян, які не прибирають від снігу та ожеледі територію біля власного будинку.

ОЛЕКСАНДРА КУХТА, юрисконсульт управління муніципальної поліції міськради:

«Для громадян встановлені санкції в розмірі від 340 до 1360 гривень. Для підприємців встановлені більш суворіші штрафи. Це від 850 до 1700 гривень».

Якщо ж через неналежне очищення ділянки ви травмувалися, то Олександра Кухта радить, насамперед, звернутися до того, за ким вона закріплена. Останній повинен надати письмову відповідь з поясненням, чому на той момент територію не прибрали. А травму повинні зафіксувати медики. І тоді можна звертатися в суд, щоб отримати компенсацію.

залишіть коментар