«Олімпіада в Сочі пройшла на високому рівні», – тернополянин Дмитро Підручний

Автор:     Опубліковано: 28 Лютого 2014 о 18:50    245 переглядів

Вдома у біатлоніста Дмитра Підручного – чимало медалей та кубків. На лижі хлопець став ще в дитинстві. Розпочинав тренування на базі в селі Острів Тернопільського району, де він мешкає. Спочатку, розповідає Дмитро, займався лижними гонками. Вже тоді брав участь в обласних та всеукраїнських змаганнях. Згодом почав займатися на лижній базі у Підгородньому. Так стартувала його спортивна кар’єра як біатлоніста. Відтоді Дмитро встиг об’їздити мало не всю Європу, привезти  багато нагород. З 2012 року хлопець почав виступати за національну збірну України з біатлону, а нещодавно – дебютував на Зимових олімпійських іграх у Сочі.

ДМИТРО ПІДРУЧНИЙ, біатлоніст:

«Минулого року для мене першою задачею було закріпитися в команді і показувати результат, на який я був спроможний на той період. Мені це, вроді, вдалося. Я залишився далі в команді. На це літо  я собі ставив задачу попасти на Олімпійські ігри. Я робив все, що казали тренери, і, можливо, навіть більше. Виконував все і старався закріпитися в п’ятірці на Олімпіаду. І мені якось це получилося».

Поки не сів в літак, зізнається спортсмен, не вірилось, що справді летить на Олімпіаду. У Сочі Дмитро Підручний провів дві гонки. Дебютну, індивідуальну, завершив на 55 місці. Також брав участь у чоловічій біатлонній естафеті. Збірна України тоді посіла 9 місце. За винятком деяких незначних мінусів, розповідає Дмитро, Олімпіада була організована на вищому рівні.

ДМИТРО ПІДРУЧНИЙ, біатлоніст:

«Стадіон біатлонний просто шокує. Він настільки красивий і великий. В світі кращого я не бачив стадіону. Траса, звичайно, складна, але в тому й ізюминка, що цікаво бігти по ній. Є всякі колапси, падіння, і так далі. І воно тільки зацікавлює глядачів в тому».

Вдома Дмитра підтримувала родина, друзі, та близькі. Розповідає: він це відчував, хоч їх не було поруч. Рідні хлопця кажуть: коли у Дмитра змагання, відкладають усі справи та разом збираються перед телевізором. До слова, сім’я у Дмитра також спортивна. Завдяки лижам у свій час познайомилися його батьки. Мати спортсмена, Марія Михайлівна, колись також входила в Збірну України. Однак запевняє: рішення встати на лижі син прийняв самостійно.

МАРІЯ ПІДРУЧНА, мама Дмитра:

«Сказав, що йде на базу, тільки лижі – і все. Значить, в нас не було виходу, чи хотіли ми, чи не хотіли. Ну, в принципі, десь в душі були раді, тому що ми теж займалися лижними гонками. А, з другої сторони, це надзвичайно важкий вид спорту. Це важкі тренування. І трошки воно так, з острахом було. Ну, але, як він вибрав, значить – вибрав».

На досягнутому Дмитро Підручний зупинятися не збирається. У майбутньому має намір потрапити на наступні зимові Олімпійські ігри, які пройдуть у 2018 році в Південній Кореї. Вдома Дмитро затримається ненадовго. Попереду – ще три етапи Кубка світу – в Словенії, Фінляндії та Норвегії.

залишіть коментар