Отримати виплати на дітей відтепер буде легше

Автор:     Опубліковано: 3 Лютого 2014 о 19:29    504 переглядів

Отримати виплати на дітей відтепер буде легше. З 1 лютого в дію вступили зміни до Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Відтепер, пояснюють в міському управлінні соціальної політики, перелік необхідних документів для її отримання зменшили.

МАРІЯ ЧАШКА, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради:

«Достатньо людині подати паспорт, або інший документ, який посвідчує особу, свідоцтво про народження дитини, та заяву одного із батьків або опікуна, з яким постійно проживає дитина».

Всі інші документи, які необхідні для нарахування допомоги, каже Марія Чашка, орган праці та соцзахисту населення отримує самостійно. До слова, якщо раніше був встановлений зразок заяви, то відтепер її можна подавати у довільній формі. Документи, розповідають в управлінні соціальної політики, можна буде надсилати навіть поштою. Однак, перш ніж ці зміни почнуть діяти на практиці, треба, щоб поправки внесли і в порядок надання допомоги.

МАРІЯ ЧАШКА, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради:

«Тобто, окрім законодавства, є ще видана постанова, якою затверджено порядок прийому документів і надання допомоги. То в цей порядок зміни ще не внесені. І управління соціальної політики зможе виконувати ці норми закону з того моменту, коли буде внесено зміни у порядок надання допомоги».

Коли внесуть зміни в порядок, каже Марія Чашка, поки що невідомо. До слова, з січня змінився і розмір виплат при народженні дитини: 30 тисяч 960 гривень – за першу дитину, 61 тисяча 920 – за другу, і 123 тисячі 840 гривень – за третю і всіх наступних.         

залишіть коментар