«Правий Сектор» взявся за знищення нелегального бізнесу в Тернополі

Автор:     Опубліковано: 28 Лютого 2014 о 19:05    399 переглядів

 «Правий Сектор» взявся за знищення нелегального бізнесу в Тернополі

Таки взяли під контроль гральний бізнес міста. Проте не міліція, а громада. «Правий Сектор» самотужки сьогодні уночі розкрив нелегальний бізнес та заблокував його роботу. На нічний рейд разом з активістами ходила і наша знімальна група.

Рейдували з двадцятеро та серед ночі. Проте не пішли одразу штурмом. Спочатку, аби мати зафіксовані для подальшої роботи правоохоронців докази, відправили чотирьох на так звану «контрольну закупку».

ОЛЕСКІЙ СТАНЬКО, активіст:

«Є людина, яка прийшла від нас, сюди, на контрольну закупку, закинула гроші, програла гроші»

Як тільки по рації «свої» передали, що гральний бізнес таки працює, гроші з них взяли – одразу в приміщення. Тут двоє з пивом за автоматами, охоронець та адміністратор. Жоден з присутніх, що це за заклад, відповісти не зміг.

адміністратор:

” Нема в мене ніяких документів, приїде начальник.- Яку роль ви тут виконуєте? – Діжурю- А що за заклад, якесь Інтернет кафе? (мовчить)”

 

«Це візитка? – Єшка. Єшка завжди символізувалась з інтерактивним клубом, ця афера вже була давним-давно придумана».

 На моніторах не встигли вимкнути програми, тому добре бачимо – і в що грали, і на скільки.

активіст:

« Чотири програми, їх є дві тут на комп’ютерах, це ті програми, які зовсім заборонено і які нереально дістати для простих людей»

Будь-які дозволи та ліцензії, як і власне, покликати директора клубу, пані адміністратор не хотіла. Вкотре запевняючи, що тут відбувається кожної ночі, не знає.

 

« Документи на якусь діяльність? – Хлопці, шо ви хочете, я тут взагалі ніхто – Зателефонуйте ще раз власнику – Та нашо буду по сто раз телефонувати»

Як і домовлялись попередньо – виклилаєм міліцію та представників місцевої влади. Ні перші, ні другі слухавки не підіймають.

Згодом правоохоронець таки з’являється. До слова той самий, з яким бачились під час першого рейду. Нагадаємо, тоді пан Юрій жодних актів, попри вимоги активістів, так і не склав.

ЮРІЙ ПОДЕДВОРНИЙ, оперуповноважений СДСБЕЗ

« Цього разу вже акт будете складати? – Цього разу вже будем, є на шо».

Слідом за оперуповноваженим приїхали слідчі. Проте і вони бездіяли. Казали, поки немає власника, взагалі нічого зробити не можуть.

ЮЛІЯ РУДИЧ, слідчий Тернопільського МВ:

«Зараз ми чекаємо керівника цього закладу, щоб він нам написав заяву – Адміністратор може це зробити? – Не може, вона без керівника не хоче нічого писати, без заяви проводити ніяких дій – Подивитись, зафіксувати що тут є? – Взагалі нічого».

На допомогу приїхали і автомайданівці. Домовились, на місці залишаються декілька. Чекатимуть власника та стежитимуть, щоб заклад таки зачинили не на день, а на зовсім. Пояснюють, поки бездіють ті, хто мав би цим займатись безпосередньо, готові блокувати нелегальний бізнес у місті самі.

ОЛЕСКІЙ СТАНЬКО, активіст:

 «Залишаються чергувати представники Автомайдану і УНСО, також залишаються слідчі, звідси, поки вони не закінчать свою роботу так, як це повинно бути – не вийде ніхто».

 

залишіть коментар