Тернопільські ДАІшники від сьогодні на дорогах чергуватимуть разом з активістами

Автор:     Опубліковано: 21 Лютого 2014 о 20:48    288 переглядів

 

До тисячі звичайних тернополян, добровільно вже другу добУ охороняють дороги міста.  Кажуть, хоч міліції нема, це не означає, що все дозволено. Також досі готові різко розвертати в протилежний напрямок анонсованих тітушок.

Чергують по черзі. Зараз на найбільшому, смиківецькому блок-пості за старшого пан Богдан. Чоловік розповідає, діють не агресивно, навіть просять пробачення за зайвий клопіт. Попри це, ретельно перевіряють і те, що везуть, і тих хто їде.

БОГДАН, сьогодні на Смиківецькому блок-пості за старшого:

«Провокації можуть бути, тому ми тут організували цей блок-пост, який працює роздільно, окремо великовантажні машини, окремо автобуси, окремо буси. Провіряються також легковики з не тернопільськими номерами, не сусідніми».

А по ту сторону барикад – ніжна, але не менш мужня підтримка. Четвертокурсниця Оля, зараз на пари не ходить. Каже тут її допомога, навіть в тому, щоб просто розносити хлопцям тепле – значно цінніша.

ОЛЯ, волонтер на дорожніх барикадах:

«В нас є зелений чай з лимончиком, є чорний і є кава, воно постійно готується гарячим, подається хлопцям».

Окрім чаю, хлопцям, щоб набратись сил, треба багато їсти, а що ж смачніше, за домашні голубчики та сирнички – впевнена пані Галина. Зі сльозами на очах каже, ходить з домашніми смаколиками на барикади щодня після церкви.

п. ГАЛИНА, годує домашнім активістів:

« Голубці гарячі привезла, сирки он, помідори, шо мала то й з дому взяла, вчора тоже привозила, їм вермішельку з тушонкою зробила, бо подзвонили мені, що хлопці дуже хочуть їсти».

До лав охоронців дорожніх барикад, записатись міг кожен бажаючий. Проте в певний час це стало навіть проблемою. Активістів стало настільки багато, що плутали один одного з провокаторами. Наразі, кажуть організатори, проблему з тим, як відрізнити «своїх» вже вирішили.

ДМИТРО ГАЙДУЦЬКИЙ, лідер тернопільського Автомайдану:

«Зголосилося надто багато людей, яких ми не змогли контролювати, і почалися незрозумілі речі, люди почали вже між собою, бійки були. Ми закупили багато жилетів, закупили стрічок світло відбиваючих, позначаєм наших людей стрічками».

Але бережуть під’зди до міста не лише дорослі і дужі. Серед активістів – навіть дворічна Олександра. Дівчинка звичайно не сама, зараз тут чергує разом з мамою і татом.

БЕЗ ТИТРІВ:

« Ну чоловік, чергуєм всі? стараюсь брати, нє, не боюсь, вона я думаю то буде історія, всьо буде бачити».

ЮЛЯ МЕДВІДЬ, кореспондент ІНТБ:

«Цієї ночі дороги міста охороняло близько 700 громадських активістів, від сьогодні до них долучаються і офіційні структури. З цього дня Тернопільські ДАІвці – з народом»

 Про готовність заступити на спільне з активістами чергування, сьогодні заявив головний ДАІвець області.

СЕРГІЙ МАРАФІЄВИЧ, в.о. начальника УДАІ в області:

« Будуть працівники ДАІ, згідно дислокацій, на службовій машині, будуть поруч співробітники, Самооборона буде допомагати нам, будемо разом нести патрулювання».

Перевіряє справи на барикадах сьогодні і перевірятиме надалі, і міський голова Тернополя. Сергій Віталійович каже, блок-пости охоронятимуть місто, поки країна повністю не перейде на мирний і безпечний режим.

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«На сьогоднішній день ми не маємо гарантій, що будуть призупинені дії, тому що ця постанова, самі депутати коментують її досить неоднозначно. Поки ми не будем мати гарантій, що місто може бути спокійним, і без будь яких сторжень сюди, доти ці блок-пости і будуть стояти».

Додамо, блок-пости є на кожному під’їзді до міста. Активісти просять у водіїв, особливо тих, хто приїжджає в файне з далеких областей – з розумінням поставитись до перевірок та можливих затримок у часі.

залишіть коментар