Тернополян закликають постити заради України

Автор:     Опубліковано: 5 Лютого 2014 о 19:03    269 переглядів

Тернополян закликають просити у Бога заступництва для України. Як розповіли в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії греко-католицької церкви, 31 січня у Львові засідав Синод Єпископів на чолі з Блаженнішим патріархом Святославом. На зібранні священнослужителі суворо засудили ті вбивства і насилля, що мали місце у Києві та висловили підтримку тим людям, які борються за справедливість. Відтак, підготували також звернення до українського народу, яке оприлюднили в кожному греко-католицькому храмі.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Наша тривога є велика. Тому що, напевно, ніхто не міг собі подумати, що сьогодні, в незалежній Україні, будуть допускатися такі речі, які зараз є. Якщо ти син Божий, якщо ти християнин, якщо ти себе вважаєш патріотом, і тою людиною, яка любить свою державу, сьогодні ти не повинен бути байдужим».

У зверненні, розповідає отець Олег Харишин, закликали до кількох важливих речей. В першу чергу, до посиленої молитви. Зокрема, просять кожного вечора о 9 годині, де би людина не знаходилася, виділити трохи часу, щоб  навіть коротко, але звернутися до Бога і попросити спасіння для нашого народу. До слова, молитимуться в цей час греко-католики не лише в Україні, а й за її межами. Також, розповідають священнослужителі, митрополит Василій Семенюк, зважаючи на те, що Тернопільсько-Зборівська архієпархія – під покровом Зарваницької Божої Матері, закликав усіх молитися на вервиці.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Він нещодавно роздав дуже багато вервиць людям, кажучи їм, щоб вони не випускали ті вервиці з рук, допоки Бог не зглянеться над нашим краєм. Знаю, що сьогодні вже готово близько 4 з половиною тисяч вервиць, які вже роздадуться по наших храмах всім нашим вірним для того, щоб їм, даючи цю вервицю, знову ж таки, закликати щиро молитися».

Розповсюджують серед прихожан і брошурки, в яких пояснюють, як вервицею користуватися. Ще одна важлива річ, наголошує отець Олег Харишин, – строгий піст. Оголосили його у всіх єпархіях Української греко-католицької церкви. Поститимуть почергово. До прикладу, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія – щочетверга, починаючи з 6 лютого. Священнослужителі розповідають: дотримуватися посту треба, допоки Бог не допоможе стабілізувати ситуацію в країні.

залишіть коментар