У Тернополі ставлять на ноги десяток покалічених Майданівців

Автор:     Опубліковано: 28 Лютого 2014 о 19:00    726 переглядів

 

Вони відтягували своїх покалічених друзів за щити, мертвих накривали прапорами. Сьогодні постраждалі майданівці, з пробитими головами та постріляними ногами лікуються в лікарнях по всіх областях. Тернопіль опікується десятьма. Їхні історії чула Юля Медвідь

 ЮЛЯ МЕДВІДЬ, кореспондент ІНТБ:

« Після кривавої зачистки у Києві, майданівців з простріляними головами, щелепами та колінами, розвозили на лікування по всіх областях України, зокрема і до Тернополя. Тут, в Університетській лікарні зараз на лікуванні 5-ро. Ці люди більше не бояться називатись, та навіть готові розповідати свої історії журналістам»

Олександр сам з Дніпропетровська, а був сотником першої Львівської Сотні. Перший раз від силовиків постраждав ще під час заворушень на Грушевського. Тоді в шию та бедро гумовими кулями по ньому стріляли беркутівці. Сьогодні ходить на милицях і то лише по палаті. Наскрізь снайпери, 20-го лютого,  прострілили коліно.

ОЛЕКСАНДР, сотник Львівської Сотні:

“Стояли, нас було тоді пів Майдану, стояли, відстрілювались піротехнікою, а потім люди за барикади рушили, і я слідом за ними. Ми обійшли міст, нам вниз їх треба було спустити, і десь вже в районі готелю «Україна» влучили”.

Анатолій, сотник Хмельницької сотні, сам з Кіровоградщини. Чоловік взагалі не встає з ліжка. Як і в сусіда по палаті, розтрощене коліно. Розповідає, хто цілився не бачив, останнє що пам’ятає з барикад, як падають застрілені друзі.

АНАТОЛІЙ, сотник Хмельницької Сотні:

” Витісняли Беркут, першу барикаду взяли, а другу я вже нікого не бачив, всі проривались далі, я побачив просто що вже люди падають, їх відстрілюють, почав витягувати, десь теж, навпроти готелю вже підстрелили мене”

Богдан, з Тернополя. На Майдані жив з самого початку. Сьогодні на ногах, та навіть в доброму гуморі. Попри те, що з перев’язаною головою, після серйозної операції.

БОГДАН, сотник Тернопільської Сотні:

« Ну постріл снайпера. Був в металевій касці військовій, і вона мене врятувала, ну тільки лікарі от зараз витягнули, була нейрохірургічна операція, витягнули осколки з каски»

Таких покалічених сотні. Після операції на них чекають ще довготривалі реабілітації, не лише фізичні.  У тих, хто бачив смерть зблизька, кажуть лікарі, травми залишаться на усе життя. Попри це, хлопці і досі стверджують, як знімуть пов’язки – повернуться на Майдан.

« Планую, що стану на ноги і поїду назад в Київ»

« Так, повернусь, якщо треба буде, повернусь назад на Майдан»

 

залишіть коментар