У Тернополі вночі спокійно, розповідають громадські охоронці

Автор:     Опубліковано: 25 Лютого 2014 о 21:35    1 442 переглядів

Інструктажі для охочих охороняти нічний Тернопіль проводять кожного дня. Перед тим усім необхідно зареєструватися. В Українському домі «Перемога» записують у різні групи. До прикладу, у піші патрулі, які ходять по вулицях міста, також – в загони, які охороняють так звані «особливо важливі об’єкти»: міську раду, Нацбанк, казначейства, чи на блокпости. Охочих внести свою лепту в сторожування рідного міста немало. Однак беруть лише тих, кому виповнилося 18.

МИХАЙЛО ПРОГНІЙ, голова громадського формування Охорони порядку міста Тернополя:

«Чоловіки кажуть, що краща половина людства, тобто жінки, повинні лишатися вдома, все-таки. От. Але деколи і приходять жінки. Сьогодні прийшли дві вчительки зі школи, і теж кажуть: запишіть нас. Ну, ми їм пояснили, що ви краще нам допоможете, коли будете роз’яснювати дітям, старшокласникам, щоб вели себе коректно і на вулицях, і допомагали, в чому можуть».

Патрулюють місто громадські активісти спільно з представниками муніципальної поліції та правоохоронцями.  Міліціонери, до слова, – без форми. Кажуть – постраждала під час штурму міського та обласного управлінь у ніч на 19 лютого.

АНДРІЙ ФІРМАН, начальник міліції громадської безпеки міськвідділу УМВС

«Практично працівники міліції залишились без форменого одягу. Крім цього, формений одяг був викрадений зі складів, які є в управління. Так що на даний час несем службу без форменого одягу, але вживаєм заходів для того, щоб повернути працівникам міліції форму».

Після інструктажів між загонами розподіляють ділянки, які чоловіки повинні контролювати. Пан Ігор зі своїм загоном патрулює вулицю Богдана Хмельницького. На нічне чергування, розповідає чоловік, вийшов вже вдруге.

ІГОР, патрулює вулиці міста:

«Ми тоже переживаєм за людей, щоб тут не шкодили, і вийшли самі на патрулювання. Ми перший раз на Канаді дежурили, було дуже все гарно, було тихо. Нікого не було».

Слідкують за порядком на вулицях міста й автомайданівці. В одне з патрулювань виїхала і наша знімальна група. Разом з нами – один з активістів та правоохоронець.

ТАРАС РАМСЬКИЙ, оперуповноважений карного розшуку міськвідділу УМВС:

«Перевіряєм документи. Якщо підозрілі особи проходять по вулицях, в пізній період часу: 3 година, 5 година ранку, підходимо, встановлюєм їхні дані, з’ясовуємо, куди вони йшли, куда йдуть».

Підконтрольна ділянка – Новий Світ. Оглядаємо як основні вулиці, так і подвір’я будинків. Наш водій, Ігор, розповідає: перед тим кілька разів був у Києві: на другому віче та в день, коли там прощалися з першими загиблими. А тернопільські вулиці патрулює вже вчетверте. У місті, розповідає чоловік, зараз доволі спокійно.

ІГОР СКИБИЛЯК, патрулює вулиці міста:

«Крім п’яних по місту більше не було нікого. В принципі, ходили хлопці непонятної зовнішності, але, оскільки ми були без міліції і без ніяких посвідчень і так далі, не мали права їх провіряти чи ще щось. Спрацьовували сигналізації попід будинки, то ходили, дивилися, в принципі, було, вроді би, все так».

Після нічного чергування чоловік зранку іде на роботу. Розповідає: важко, але так потрібно. Озброєних тітушок активіст не боїться.

ІГОР СКИБИЛЯК, патрулює вулиці міста:

«Якщо би я був десь в Донецьку, би, можливо, боявся. Але в Тернополі… Вони будуть боятися, а не ми».

За весь час, який наша знімальна група їздила з автомобільним патрулем, ніяких порушників і справді не виявили. Додамо: минулої ночі вулиці патрулювали 15 екіпажів Автомайдану. У кожному, в середньому, 3-4 людей.

залишіть коментар