У Тернополі вперше провели «Народну Олімпіаду»

Автор:     Опубліковано: 17 Лютого 2014 о 20:23    586 переглядів

Ідея «Народної Олімпіади» належить Миколі Булату. Він каже, коли розпочалися змагання в Сочі зрозумів, що у такий непростий для України час, було б добре провести, щось схоже і у нас. Адже на Олімпіаді ніхто не б’ється і не воює.

МИКОЛА БУЛАТ, автор ідеї «Народної Олімпіади»:

«Давайте бачити, хто з хлопців, з молоді, буде найкращий, виховувати патріотично свою націю. Фізично і патріотично – ось це ідея».

Ідею підтримали і Олімпіаду організували. Навіть логотип відповідний придумали. На ній зобразили чотири шини і мішень. Остання символізує, загрозу, яка нависла над кожним українцем. Розпочалися змагання ходою та запаленням вогню.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«В сьогоднішній «Народній Олімпіаді» бере участь близько 20 команд з районів Тернопільської області. Також декілька команд з міста Тернополя».

Ростислав вирішив спробувати себе у тих змаганнях, які в світлі останніх подій в Україні, чи не найбільше привернули увагу до «Народної Олімпіади».  А саме метання бруківки. Оскільки робити цього раніше не доводилось, щоб потренуватись хлопець прийшов за півгодини до початку змагань.

РОСТИСЛАВ, учасник «Народної Олімпіади»:

«Ну треба перше потренуватися і мати силу. Бруківка не дуже така легка».

Якщо кидав бруківку Ростислав уперше, то тримати у руках гранату іншому учаснику – Роману вже доводилось.

РОМАН, учасник «Народної Олімпіади»:

«Я кидав в бурсі, тай мені пояснили, то я так і кидаю, як мені сказали».

Тернополянин Василь змагався у викиданні гирі. Сто разів він зробив це правою рукою і більше трьох десятків лівою, щоправда результат хлопця не дуже задовольнив. І хоч при виконанні вправи глядачі його трохи відволікали, у такому підсумку він їх не звинувачує.

ВАСИЛЬ, учасник «Народної Олімпіади»:

«Так відволікали трохи, але я не звертав на це уваги. Тут тільки є ти і гиря, більше нічого немає, тому я не думаю, що це сильно мені помішало.  Трохи незадоволений собою. Міг набагато більше, але поки що є, те що є».

Ще одним змаганням Олімпіади було кидання спису. Андрій каже, хоч цього робити ніколи не доводилось переможні амбіції у нього є.

АНДРІЙ, учасник «Народної Олімпіади»:

«Треба після того, як попередній учасник кинув треба зачекати поки кільце не буде хитатися. А потім головне націлитись і попасти. Звичайно очікую на перемогу, але головне не перемога. Тут мастерство рук и никакого машеничества».

Спортивним ноу-хау Тернопільської олімпіади  стало і змагання з підняття шин.  Володимир з другом вирішили спробувати свої сили саме у цій дисципліні. Незважаючи на те, що багато часу на підготовку у них не було. Результатом хлопці задоволені.

ВОЛОДИМИР, учасник «Народної Олімпіади»:

«Нормальний, все результат буває добрий. Поганим не буває. Чого ж переживати. Колись буде ліпший. Все йде до хорошого».

Розкладали на змаганнях і автомат Калашникова.  Щоб отримати 12 балів школярі мають це зробити за 13 секунд. Але для учасників Олімпіади вимоги були не такими суворими.

ПЕТРО БАТУРИН, викладач школи допризовної підготовки:

«Для сьогоднішніх учасників час не фіксувався. Хлопці тільки пригадували послідовність розбирання, послідовність складання, тому що це треба тренуватися, щоб вкластися у той норматив».

Як і на всіх українських заходах, було на Олімпіаді і чим поживитися. Для тих, хто втомився вболівати чи змагатися тут можна було ще й поласувати  смачненьким.

АНДРІЙ, пригощав «олімпійців»:

«Чим вгощаємо? Ковбасками такими класними, смачними, картопелька, шашличок, глінтвейн, салат з капусточки».

Організатори сподіваються, що їхню ініціативу підтримають й інші міста України і проведуть «Народну Олімпіаду» у себе. Адже на її меті зміцнити дух громадян у такий непростий час.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!