Кілька років поспіль триває конфлікт через підпірну стінку, зведену неподалік готельно-ресторанного комплексу «Братислава». Власники ділянки, що знаходиться поруч, запевняють: така опора перекрила їм в’їзд.
Руслан Ліштаба розповідає: ділянку між готелем та рестораном «Братислава» їхня сім’я придбала кілька років тому. І вже близько 4 – судяться. Чоловік каже: у 2010 році власник «Братислави» Михайло Гладкий розпочав будівництво підпірної стінки. Це, запевняє пан Руслан, позбавило його можливості заїхати на власну територію.
РУСЛАН ЛІШТАБА, представник власника ділянки:
«Оце дорога – там була вона. А оце – глина, завезена паном Гладким, ще літом, ще 4 роки тому. Оця стіна мурується, бачите, вона мурується тільки. Все було рівно, ніякого зсуву грунту не було. Вони замурували, насипали сюди землі, заасфальтували».
Адвокат Руслана Ліштаби Юрій Покотило розповідає: в 2011 році суд постановив підпірну стіну знести.
ЮРІЙ ПОКОТИЛО, адвокат Руслана Ліштаби:
«В січні 2013 року відбулося фактичне виконання рішення. Знесли підпірну стіну. І на той час, як вже, знову ж таки, стало відомо, коли проводилися виконавчі дії безпосередньо ту, привезли представники міської ради, відповідно, рішення від грудня 12 року про прийом цієї підпірної стінки на баланс».
В квітні минулого року стінку відновили. У міськраді пояснюють: така необхідність справді була – через загрозу зсуву грунту.
ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради:
«Зараз явно потрібно, тому що 35 проміле є, розумієте? Перепад в висотах».
Разом з тим, власник «Братислави» Михайло Гладкий запевняє – в’їзд до ділянки Ліштаб є – з вулиці Вояків УПА, що територіально належить до села Петриків.
МИХАЙЛО ГЛАДКИЙ, власник «Братислави»:
«Зараз зроблена експертиза, де чітко вказано, що там може бути заїзд».
Натомість, опоненти запевняють: територія, через яку проходить вказана доріжка, знаходиться на постійному користуванні іншої організації. Відтак, послуговуватися нею вони не мають права.
У міській раді вважають: проблема – у тому, що власники ділянки відразу ж після її купівлі не оформили заїзд з території міста.
ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради:
«Я пояснюю ще раз, як спеціаліст. Дорога, якщо була, з міської території на сільську, необхідно оформити земельний сервітут. Якщо є дорога, виїзд, то це не означає, що можна нею користуватися».
Досягти взаєморозуміння сторонам не так і не вдалося. Справа ж наразі знаходиться у Львівському апеляційному господарському суді.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.