Заклади, в яких навчаються діти з особливими потребами, сподіваються на допомогу меценатів. Там розповідають: придбати медикаменти чи дороге обладнання їм не по кишені. Не завжди вистачає і коштів, які виділяють з міської казни. Відтак, керівники таких закладів, представники влади та бізнесу у середу зібралися, щоб обговорити, кому що потрібно і хто як може допомогти. Проект отримав назву «СоцТехноПоліс». В міському управлінні освіти переконані: це – нова модель співпраці освіти, влади, громадськості та підприємців.
ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради:
«Це особливі діти і батьки їхні соціально незахищені. Вони не зможуть створити комфортні умови. І з бюджету не так можливість є виділити кошти. Надіємося на співпрацю. Це початок. Це перший крок. І я щиро вдячна тим небайдужим людям. Хочу наголосити, що всі, до кого ми зверталися, відгукнулися».
Закладам, в яких навчаються особливі дітки, потрібні меблі, техніка, ремонт, не кажучи вже про медикаменти та спеціальне обладнання для лікування. До прикладу, у садочку № 27 навчається 365 дітей з різноманітними вадами зору. Завідувач Тетяна Михалевич розповідає: на базі закладу існує лікувальний комплекс, з малечею працюють вчителі-дефектологи, медики. Однак прилади тут не оновлювали від самого відкриття, тобто – з 1979-го року.
ТЕТЯНА МИХАЛЕВИЧ, завідувач ДНЗ №27:
«Нам дуже необхідно такі медичні прилади як щілинна лампа, що дає можливість досліджувати всі порожнини ока, робити точні діагнози. І ще один такий прилад, який би ми хотіли просити у наших спонсорів, це буде макулостимулятор. Це для нас теж є дуже важливий прилад, тому що він дозволяє лікувати такі діагнози у дітей, які відвідують наш садок, а саме: косоокість, амбліопію, втому ока. І так само цей прилад застосовують для профілактики».
Самотужки придбати усе необхідне заклад змоги не має, відтак, сподіваються на допомогу благодійників.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.