Спати на годину менше – так сприймають перехід на літній час чимало людей. І якщо дехто не відчуває особливих змін, то для інших – це неабияке випробування. Медики кажуть – у людей можуть виникати головний біль, підвищена втомлюваність, роздратованість, сонливість, і навіть загостритися хронічні хвороби. Особливо, якщо організм виснажений після зими.
НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя:
«Наш організм має так званий біологічний ритм. І переведення часу впливає саме на цей біологічний ритм. Це є так званий такий стрес для організму виникає. І саме оцей стрес впливає на організм в цілому, викликає різні відхилення тимчасові. Він впливає як на нервову систему, так і впливає на ендокринну систему. Ну а звідси і наслідки».
Однак все – не так критично, як може здатися. Надія Боднар запевняє: допомогти собі – дуже легко. Потрібно просто лягати спати на годину раніше. Щоб адаптуватись може знадобитися від тижня до трьох.
Думки ж тернополян стосовно переходу на літній час – розділилися.
«Та вже би якось вийшли на один час, я так думаю, було би все дуже добре. А то ми якось… Ну, я, в принципі, якщо треба, то встаю, але я щось не дуже схильна. Не знаю, як люди…».
«Думаю, це не помішає моєму подальшому спанню, так сказати».
«Трішки погано. Тому що на годину раніше якось не хочеться вставати, насправді. Ну, з часом звикаєш. Переводити будильник ще раніше на одну годину, і тоді можна звикнути».
«В мене дитина рано встає. Тому для мене це не є проблемою. Головне, щоб не на російський час перейшли».
Як в Росії, натомість, буде у Криму. Рішення про перехід 30 березня на московський час, ухвалила Верховна Рада півострова.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.