3 березня розпочався Великий піст

Автор:     Опубліковано: 3 Березня 2014 о 19:43    432 переглядів

Віруючі від сьогодні готуються до Великодня – з 3 березня розпочався Великий піст. Священнослужителі переконують: піст – це не стільки відмова від певної їжі чи обмеження себе у якихось розвагах, а, насамперед, хороша можливість  наблизитися до Бога, привести до ладу думки та спробувати щось змінити у власному житті.

о. РОМАН ДУТЧАК, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Коли робимо певні жертви у час Великого посту, для себе і для свого тіла, для своєї душі, ми тоді робимо місце для Бога. Це є найбільш основне, на що ми маємо звертати увагу. Тому стараймося цей час Великого посту провести достойно. Провести у прагненні святості, провести у просвіченні свого розуму».

Традиційно перед Великодніми святами українці масово йдуть сповідатися. Священнослужителі натомість кажуть: очищувати свою душу потрібно, все ж, частіше. Найкраще сповідатися перед початком посту або у перший тиждень – щоб зробити у своєму серці місце для Бога.

о. РОМАН ДУТЧАК, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Є чітка і виразна заповідь церковна, яка каже, що потрібно сповідатися бодай один раз в рік, у часі пасхальному. Але я думаю, що, коли ми поглянемо в наше життя, то побачимо, що один раз покаятися тільки для хрестика чи для галочки – цього є дуже-дуже мало».

Що потрібно встигнути зробити до Великодніх свят, розповіли нашій знімальній групі і пересічні тернополяни.  

«Покаятися в своїх гріхах, молитися, постити».

«По-перше, відмовитися, звичайно, від всіляких, ну, скажем так,  розваг зайвих, мається на увазі, надмірних, швидше всього. Якось трохи очиститись духовно.

«Насамперед, треба очиститися, треба пустити всі гріхи. Треба всі провини простити, людські, і треба свої. Треба милосердною стати».

Триватиме піст аж до самого Великодня, який цьогоріч відзначатимуть 20 квітня.

 

залишіть коментар