Героїв Небесної Сотні вшанували вечором-реквіємом

Автор:     Опубліковано: 12 Березня 2014 о 13:51    593 переглядів

«Чорна вишиванка», «Не сумуй дитино», «На покинутих згарищах», «Воля чи смерть» – ці та інші пісні разом із віршами звучали під час вечора-реквієму «Героям Майдану присвячується…».

НАТАЛІЯ ГОРЛУЦ, директор Будинку культури «Кутківці»:

 «В кожного є та біль, яку ми сьогодні виливаємо десь в піснях, віршах, піснеспівах, відео-спогадах, спогадах просто на сцені. Ця біль є невимовною».

Крім учасників художньої самодіяльності на вечорі-реквіємі співали пісень і студенти кафедри мистецтв педуніверситету. Вони самі зголосилися взяти участь у заході.

ЛАРИСА ОРНОВСЬКА, доцент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва ТНПУ:

 «Цей захід який присвячений героям Майдану. Це не був захід, за який ставляться бали, оцінки. Це була їхня внутрішня сила. Розумієте, це був голос серця».

Серед гостей заходу був і боєць тернопільської сотні, який безпосередньо приймав участь у лютневих сутичках на Грушевського в Києві. Він розповідає, під час стрілянини боятися не було часу.

АНДРІЙ ШАРАСКІН, учасник сутичок на Грушевського в Києві:

 «З позиції громадянина, мені гордо про це говорити. Тому, що справді ми довели всім, що такої надзвичайно неоднорідної, але єдиної держави в світі немає. Ми дуже багато чого поставили з ніг на голову, починаючи із загальновійськових підручників про те, що снайперський вогонь сіє паніку – це перепишуть. На місце полеглого підходило по 4-5 людей».

Також Андрій Шараскін каже, український народ, що об’єднався спільною метою дуже важко розламати. Не дасть відректися від ідеї – пам’ять про загиблих героїв «Небесної сотні».

залишіть коментар