Корвет «Тернопіль» відтепер під контролем чужих військових і під чужим прапором

Автор:     Опубліковано: 22 Березня 2014 о 08:30    406 переглядів

Корвет «Тернопіль» відтепер під контролем чужих військових і під чужим прапором. Але його екіпаж нашій державі залишається вірний. Зрадити присягу Україні моряки відмовилися.

Військовий корабель, як і посольство, має право екстериторіальності. Це означає, що палуба корвету «Тернопіль» є українською територією. Проте це у Криму, який  росіяни уже вважають своїм, судну не допомогло і над ним тепер майоріє чужий прапор.

ІГОР КРОЧАК, військовий журналіст:

 «Піднятий Андрєєвський флаг вже зараз над ним  – це є приналежність Військово-Морського флоту Росії, то там є представники Чорноморського флоту, як би вони не говорили зараз поки, що не маскували, але флаг над кораблем він визначає його приналежність. Українські військово-морські символи, тобто корабельний військово-морський прапор не поруганий, він знятий, буде переданий нам в міську раду і там прапор Тернополя є, який переданий був».

Наші моряки чинили спротив, але не застосовували зброї, каже Ігор Крочак. Він пояснює, оскільки немає військового стану, використовувати її може лише вартовий, який діє за затвердженим Верховною Радою уставом гарнізонної караульної служби.

ІГОР КРОЧАК, військовий журналіст:

«Це є дія, як може діяти командир в тій чи іншій ситуації, коли оголошено воєнний стан, то там вже вступають інші нормативні, там є бойовий наказ, віддається бойовий наказ, як він віддається, кому що діяти. Тому, я думаю, що це одна з причин, чому наші моряки не застосовували озброєння».

Ігор Крочак із командиром корвету говорив вранці. Екіпаж покинув судно, а корабель перевели в іншу бухту, яку контролює Чорноморський флот Росії.

залишіть коментар