Майданівці можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу

Автор:     Опубліковано: 3 Березня 2014 о 10:17    501 переглядів

Безкоштовну психологічну підтримку можуть отримати ті, хто емоційно постраждав внаслідок подій у Києві. Спеціалістів, готових безкоштовно допомогти всім тим, хто цього потребує, у місті не бракує. До прикладу, при обласній Самообороні Майдану створили Центр реабілітації для учасників протистоянь та їх родин. З потребуючими працюють не лише медики, а й священнослужителі.

ІВАН КОВАЛИК, комендант обласного Штабу Самооборони Майдану:

«Зараз люди почали повертатися з міста Києва після цих подій, які відбулися в 20 числах, і, дійсно, є проблеми в декого з адаптацією в цих нових умовах. Оскільки там відбувалися страшні речі».

Марія Хомів – один із медиків, хто в зв’язку із ситуацією в країні, зголосився безкоштовно надавати свою допомогу. Психотерапевт розповідає: нерідко у людей, які повертаються з епіцентру бойових дій, чи стають їх свідками, розвивається постстресовий травматичний розлад. Він проявляється через розлади сну, відчуття напруження, збудливості, тривоги, агресії. Або ж навпаки – стан апатії, депресії, відчаю. Часто спостерігаються і так звані «флешбеки» – нав’язливе відтворення у свідомості травмуючих подій.

МАРІЯ ХОМІВ, лікар-психотерапевт:

«Спілкувалася з двома чоловіками, які повернулися з Майдану. Власне, в них ці флешбеки дуже виражені. Їх турбує, власне, найбільше, це те, що їм сниться. Сняться ці події, в яких вони не беруть участі, але нав’язливо тоді повертаються».

Мобільний пункт екстреної психологічної допомоги створили і при Державній службі з надзвичайних ситуацій спільно зі Штабом національного спротиву. До слова, емоційно постраждати можуть не лише безпосередні учасники сутичок, а й ті, хто спостерігав за подіями, до прикладу, по телевізору. Щоб допомогти собі самостійно, медики радять займатися спортом, повноцінно спати та харчуватися, знайти собі заняття, яке би відволікало тощо. Також, наголошують психотерапевти, людина, яка емоційно постраждала, потребує, щоб її вислухали, підтримали та створили умови, де б вона відчувала себе у безпеці.

 

залишіть коментар