Самооборона Майдану та «Правий Сектор» обіцяють контролювати нову владу

Автор:     Опубліковано: 11 Березня 2014 о 19:00    343 переглядів

Можливих трьох заступників голови Тернопільської облдержадміністрації Олега Сиротюка представили громаді міста на недільному віче. У Самообороні Майдану та «Правому секторі» кажуть – їхньої думки не спитали. І якщо Леоніда Бицюру та Івана Крисака на таких посадах активісти бачити не проти, то кандидатура Ростислава Левчука, який мав опікуватися гуманітарними питаннями, викликала неабиякі зауваження.

ВАСИЛЬ ЛАБАЙЧУК, лідер «Правого сектора» на Тернопільщині:

«В неділю біля Шевченка ви, коли зачитували список тих людей, зачитали цю особу, про яку мова, і з натовпу, зі всіх сторін, почали люди вигукувати «Ганьба!». Я думаю, це мало вас зупинити в той момент». 

ІВАН КОВАЛИК, комендант обласного Штабу Самооборони Майдану:

«Він працював на посаді голови управління охорони здоров’я та медичного забезпечення в міській раді. До того він був депутатом міської ради від Соціалістичної партії. На наступних виборах він балотувався від «Фронту Змін». Пізніше вже працював на посаді голови управління вже як… Йому запропонували представники «Свободи». Я наголошую: «Свободи», яка є ідеологічною партією. Партія, яка стоїть на засадах ідеології Організації українських націоналістів. Ця людина не відповідає таким критеріям».

Звернули увагу активісти і на те, що донька Ростислава Левчука на виборах до органів місцевого самоврядування працювала в окружній комісії від Компартії, а зять – у штабі Партії регіонів, та від цієї ж політичної сили балотувався до міської ради. Нагадали і про справу Марії Деркач.

ВАСИЛЬ ЛАБАЙЧУК, лідер «Правого сектора» на Тернопільщині:

«Ми пам’ятаємо справу оцієї дівчини, яка загинула тільки через те, що не вистачило кисню в кисневому балоні. Така ганебна справа мала би, як мінімум, надавити на совість керівнику управління охорони здоров’я міста. І він, як мінімум, мав би попросити пробачення і піти у відставку. Він цього не зробив».

На роздуми голові облдержадміністрації Олегу Сиротюку дали трохи більше доби. В іншому випадку пообіцяли прийти під будівлю «білого дому» знову. Натомість посадовець попросив не ставити йому ультиматумів. Втім, запевнив: готовий слухати думку громади. І наголосив: важливо не ділитися, а співпрацювати заради спільної мети.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Кандидатури моїх заступників були запропоновані і рекомендовані відповідними політичними силами. Особисто я ніякої перевірки не проводив. Зараз ви мені даєте матеріали, ті матеріали я вивчаю. Друге, крім того, будь-який кандидат на будь-яку державну посаду буде проходити спецперевірку шести державних органів: Служби безпеки, прокуратури, міліції, всіх необхідних контролюючих. Тобто все, що ви назвали, воно правда – значить воно отримає підтвердження і в тій перевірці. Жодна людина без перевірки не буде призначена на посаду».

Натомість, представники Самооборони Майдану та «Правого сектора» обіцяють слідкувати за тим, щоб усі новопризначені фахово виконували свої обов’язки.

залишіть коментар