Шевченко повів барикадівців на бій

Автор:     Опубліковано: 13 Березня 2014 о 19:17    509 переглядів

 

 Майстер мальованих ілюзій Олег ШУпляк створив новий шедевр. Проте він чи не найтрагічніший у художньому доробку майстра.  Тут Шевченко веде за собою барикадівців на смертельний  бій.

Цей малюнок вже популярний та впізнаваний по всьому світу. Сотні барикадівців у балаклавах, повз палаючі шини та з українськими стягами у руках.  Крізь них, неначе привид промальовується Великий Кобзар. Автор, бережанський майстер, каже – більшість з персонажів тут – ті хто віддали життя, аби українці могли жити у вільній країні.

ОЛЕГ ШУПЛЯК, художник:

” Справа в тому, що Шевченко, він завжди присутній, а на Майдані і на барикадах – його дух. Це як писав Франко  – « Той дух, що тіло рве до бою»”

Його візитівка – картини-головоломки. Багато з них –  Шевченкові. Ось ця, до прикладу, знайома чи не всім. Автор досі не знає, як одним словом описати свою творчість. Проте з чого усе почалось – пам’ятає добре.

ОЛЕГ ШУПЛЯК, художник:

« Першу роботу я написав в 91-му році, коли Україна здобула Незалежність, і от тоді вперше захотілось намалювати картину, де би були і Дніпро, і кручі, і незримий, але присутній образ Шевченка» 

Пан Олег найчастіше пише портрети та пейзажі. Час-від-часу береться і за іконопис. Роботи художника знають у Нью-Йорку та Ноттінгемі.  Він проводить майстер-класи та виставляється у сучасних арт-галереях, проте досі мало хто з земляків знає, цей геній живе та творить зовсім поруч.

 

 

залишіть коментар