Тернопільський педагогічний університет запрошує на навчання студентів з Криму

Автор:     Опубліковано: 18 Березня 2014 о 20:46    758 переглядів

В Тернопільському національному педагогічному університеті розповідають: з кримчанами співпрацюють давно. У виші навчаються і кримські татари, і росіяни. Здебільшого – на філологічному факультеті. А у зв’язку із нестабільною політичною ситуацією, в університеті готові прийняти на навчання усіх охочих студентів та абітурієнтів з півострова. Переконують: і місця, і ресурсів вистачить усім.

ГРИГОРІЙ ТЕРЕЩУК, перший проректор ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Ми гарантуємо хороші умови проживання. Я думаю, на перших порах ми і будемо їх харчувати. У нас є санаторій-профілакторій. Тобто, всі умови ми створимо. І така приблизно буде пропорція: якщо студент – бюджетник, то він буде вчитися далі на бюджетній формі навчання».

Що  стосується контрактників, то, розповідає Григорій Терещук, якщо вартість навчання за їх спеціальністю у попередньому місці була нижчою, як в педагогічному університеті, то платитимуть, як і раніше.  Також, зазначає перший проректор, хоч першокурсників зазвичай і не переводять, зараз готові зробити виключення. Крім того, у разі появи вільних бюджетних місць першочергово переводитимуть саме новоприбулих. Звичайно, зазначає Григорій Терещук, все робитимуть за згодою студентського активу.

ГРИГОРІЙ ТЕРЕЩУК, перший проректор ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«От зараз студентка звернулась до нас, вже є документи, на українську філологію. Наскільки я зрозумів, це Таврійський університет, де україністика давно вже, кілька тижнів, припинила своє функціонування. Ми її будем приймати, вже погоджене це місце буде».

Наразі, розповідають у виші, зголосилося близько десятка осіб.

 

 

залишіть коментар