Тернопіль заполонила Шевченкоманія

Автор:     Опубліковано: 6 Березня 2014 о 23:49    959 переглядів

Взявши до рук «Кобзар», щоб пригадати слова генія, чимало жахнулося. Шевченко написав про наше сьогодення. Його поезія рясніє фразами, які на жаль, для українців актуальності не втратили. Його 200-річчя і так у Тернополі відзначали  б гучно, ситуація ж в країні, лише додала цій події значення. Великого поета в нашому місті вшановують чи не на кожному кроці. У 3 школі відзначати 200-річчя Шевченка розпочали іще з вересня. Кількість заходів присвячених Тарасові Григоровичу вражає: діти малювали картини, читали вірші, ставили вистави, співали, у всіх класах провели виховні заходи і цей перелік далеко не повний.

СТЕПАН ДУДЯК, директор  Тернопільської школи №3:

«Ми намагаємося зробити так, щоб кожен учень, а в нас їх 1031, брав участь: або читав вірш, або проспівав, або грав у виставі. Щоб прилучився до відзначення 200-річчя  з Дня народження Т. Г. Шевченка».

Шевченку присвятили події у Пласті та філармонії. Не оминули увагою і музеї.  До прикладу, у Краєзнавчому Тарас Григорович на вишитих рушниках, декоративних тарілках, марках та значках. Кобзар вирізьблений з дерева, зліплений з  шамоту та навіть пластиліну.  Шевченко дивиться на нас із портретів, на картинах сюжети його творів. Є навіть полотно праправнука молодшого брата Тараса Григоровича, Миколи Шевченка. До речі, його племінниця живе на Тернопільщині. Це далеко не все, що є у фонді, відібрали кращі роботи, кажуть у музеї.

ВІРА СТЕЦЬКО, завідувач відділу обласного краєзнавчого музею:

«Знаємо про те, що художники завжди усі, хто себе вважає уже зрілим звертається до теми Шевченка до його творчості,  до прочитання його творчості і зокрема хочеться відзначити портрети наших тернопільських художників».

До 200-річчя Шевченка у Тернополі закінчили і ремонт скверу поблизу пам’ятника Великому Кобзареві. Попри революційні події в Україні, усі роботи вдалося завершити вчасно.

СЕРГІЙ НАДАЛ,  міський голова Тернополя:

«Це буде самий головний елемент в святкуванні, тобто не тільки якимись святковими заходами, а й  реальними справами – відбудовою цього скверу для тернополян, щоб вони мали можливість відзначати свято вже в новому сквері».

Загалом вшановуватимуть Шевченка в Україні протягом усього 2014, адже цей рік присвячений йому.

залишіть коментар