Тернополян вчать надавати першу медичну допомогу

Автор:     Опубліковано: 4 Березня 2014 о 10:16    452 переглядів

Заняття з надання першої медичної допомоги проводить у Тернополі Самооборона Майдану спільно з Товариством Червоного Хреста. В останній організації розповідають: такі курси там проходять вже близько 2 років. Програма включає 12 годин занять. Однак для Самооборони все основне вклали в більш стислі лекції.

ВІКТОР ШАЦЬКИЙ, лікар-хірург, волонтер Товариства Червоного Хреста:

«Сюди входить серцево-легенева реанімація: закритий масаж серця, штучна вентиляція легень, як правильно це виконати. Сюди входять пошкодження мяких тканин і кісток: переломи, вивихи, перше надання допомоги. Сюди входять рани, надання допомоги – перев’язки, сюди входять опіки».

Крім того, розповідає Віктор Шацький, враховуючи застосування в ході недавніх сутичок різних спецзасобів, вчать також основам захисту від, наприклад, сльозогінного газу. На перше таке заняття, яке пройшло у Штабі Самооборони Майдану в Білому домі, у неділю прийшло близько 40 людей. Там розповідають: беруть всіх охочих. Однак найбільше чекають людей, які вже мають певну базу.     

ІВАН КОВАЛИК, комендант обласного Штабу Самооборони Майдану:

«Ми, все ж таки, більше схиляємося до тої думки, що тут, в принципі, мали би бути ті люди, які мають якесь відношення до медицини. Або студенти, які навчаються зараз в медичному університеті, або люди, які якусь таку, хоч мінімальний рівень підготовки пройшли».

На заняття, розповідає Іван Ковалик, потрібно записуватися заздалегідь. До слова, у Червоному Хресті кажуть, у зв’язку з ситуацією, яка зараз склалася в країні, курси з надання долікарської допомоги мають намір відновити у всіх районних організаціях товариства.

залишіть коментар