Тернополяни мають змогу навчитись основам долікарської допомоги

Автор:     Опубліковано: 7 Березня 2014 о 19:52    699 переглядів

В Товаристві Червоного Хреста розповідають: курси з надання долікарської допомоги для всіх охочих там проводять вже близько 2 років. Програма включає 12 годин занять. Однак для Самооборони все основне вклали в більш стислі лекції.

ВІКТОР ШАЦЬКИЙ, лікар-хірург, волонтер Товариства Червоного Хреста:

«Сюди входить серцево-легенева реанімація: закритий масаж серця, штучна вентиляція легень, як правильно це виконати. Сюди входять пошкодження мяких тканин і кісток: переломи, вивихи, перше надання допомоги. Сюди входять рани, надання допомоги – перев’язки, сюди входять опіки».

Крім того, розповідає Віктор Шацький, враховуючи застосування в ході недавніх сутичок різних спецзасобів, вчать також основам захисту від, наприклад, сльозогінного газу. В процесі навчання розглядають ситуаційні завдання, використовують різноманітні муляжі та манекени, а також – засоби для імітації травм: різноманітних ран чи опіків.

У місцевій Самообороні Майдану кажуть: крім медиків з Червоного Хреста, навчають добровольців і лікарі, які повернулися з Майдану.

ІВАН КОВАЛИК, комендант обласного Штабу Самооборони Майдану:

«Ці лікарі, вони проводять навчання такі більш приближені до таких бойових умов, і психологічно готують добровольців для того, щоб вони психологічно були готові надавати цю допомогу саме під час таких активних дій».

На перше заняття, яке пройшло у Штабі Самооборони Майдану у неділю, прийшло близько 40-ка людей. Наступні, каже Іван Ковалик, проводитимуть у приміщенні Товариства Червоного Хреста. Беруть на навчання всіх охочих. Однак найбільше чекають людей, які вже мають певний рівень медичної підготовки.

ІВАН КОВАЛИК, комендант обласного Штабу Самооборони Майдану:

«Ми здійснили такий відбір, тому що це, насправді, не всім потрібно. Тому що, якщо є хлопець фізично здоровий і він більше має схильність до, скажімо, може вести бойові дії, то ми формуємо групи і проводимо, все ж таки, бойову підготовку».

До слова, у Червоному Хресті кажуть: у зв’язку з ситуацією, яка зараз склалася в країні, курси з надання долікарської допомоги мають намір відновити у всіх районних організаціях товариства.

МАРІЯ КОКІС, головна медична сестра обласної організації Товариства Червоного Хреста:

«Ми знаємо, скільки людей постраждалих, поранених, загиблих на Майдані. В нас 85 посад є патронажних медичних сестер, і сьогодні ми зв’язуємося з ними, для того, щоб ці навчання волонтерів відновлені були».

Додамо, на заняття потрібно записуватися заздалегідь, зателефонувавши на «гарячу лінію» Самооборони Майдану. Також можна звернутися безпосередньо і у Товариство Червоного Хреста.

залишіть коментар