Тих, хто готовий прийняти кримчан, просять звертатись за ном. тел. 15-80

Автор:     Опубліковано: 12 Березня 2014 о 19:40    750 переглядів

У Тернополі поповнення. Перша родина з Криму сьогодні вже у Файному. Їх приїхало семеро: батьки з чотирма малюками та 86-річним дідусем. Поки сподіваються, мир у їх місті таки буде, та за кілька тижнів повернуться до рідного дому.

 Усейн – голова сімейства. Віз свою родину до Тернополя чотири доби, бо має аж чотирьох малюків та старенького дідуся. За авто – причіп. Тут те, що залишилося від рідного дому. Каже, пішов на такий крок, бо хоч війни у Криму, де все життя мешкали, ще не має – жити там страшно.

УСЕЙН СЕРВЕРОВІЧ, голова сімейства:

«В принципи, я бы не сказал, что там положение, что в рукопашную идут, руки поднимают против кого-то. Просто у людей трепет на сердце, все боятса, боятса что что-то начнетса, все боятса за себя, своїх детей, свои земли».

Зустріли кримських татар на блок-пості та їдемо селити до нового помешкання. Біля будинку їх зустрічає хазяїн.

 

Михайло Петрович дає дітлахам домашні капці своїх внуків та веде на другий поверх. Тут тепер житимуть Серверовичі. Показує шафи та іграшки для дітей. Каже, не проблема буде і доставити нові  спальні місця.

 

Сейране, до слова, вчителька української мови, оглядає нові володіння. Каже, хвилювалася, коли покидали власний будинок, але таке рішення, в першу чергу, потрібне, аби діти були в безпеці.

СЕЙРАНЕ СЕРВЕРОВІЧ, дружина:

«Наперед те, що ми кримські татари, а кожна нація любить свою батьківщину. Але сталося таке лихо (переб) страшно одно, но состояние детей, мое состояние принудило мужа такое решение принять».

Втомлених, але вже заспокоєних Серверовичів ми залишаємо облаштовуватися та виспатися. Вони дякують за гостинність, проте вже сумують за своїм домом. Найбільше – малеча.

(ВІДЕО ДЕ ДІВЧИНА КАЖЕ ШО ХОЧЕ ДОДОМУ)

СЕЙРАНЕ СЕРВЕРОВІЧ, дружина:

 «Рада, что есть такие люди, что у нас такая нація, эдина Україна».

Загалом відчинити свої двері для кримчан у Тернополі готові два десятки місцевих родин і один готель, розповідає міський голова Сергій Надал. За кожною родиною з Півдня буде закріплений соцпрацівник, що допомагатиме влаштувати дітей в садочки та школи, а дорослим – облаштувати побут.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Працює координаційний штаб, який приймає інформацію від тих, хто хоче чи приїхати, чи взяти до себе сімю. Тому, хто хоче долучитись, я пропоную звертатись до міськради за телефоном 15-80, 40 20 02, або 40 41 08».

залишіть коментар